כנס מתנדבי פרויקט מיצוי זכויות ניצולי שואה
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

כנס מתנדבי פרויקט מיצוי זכויות ניצולי שואה

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 27.6.2011

 

מתנדבי פרויקט מיצוי זכויות ניצולי שואה

התנועה מעדכנת: זכאים לרנטה גם ניצולי השואה ממרוקו, תוניס, רומניה ובולגריה, ומי שהיו "עוברים ברחם אימם" בתקופה השואה

 

בית התנועה אירח בשבוע שעבר מפגש נוסף של קבוצת המתנדבים בפרויקט למיצוי זכויות ניצולי השואה. 25 המתנדבים הם חברי קיבוצים, מרביתם גמלאים צעירים, שהוכשרו לסייע לניצולי שואה בהשגת זכויות המגיעות להם מקרנות שונות ומהביטוח הלאומי בגין זכאותם כניצולי השואה.

 

במפגש בבית התנועה בשבוע שעבר קיבלו המתנדבים הדרכה עדכנית למיצוי הזכויות מהקרנות השונות. תשומת לב מיוחדת ניתנה בעזרה ליוצאי מרוקו, תוניס, רומניה ובולגריה שלא קיבלו עד היום שום רנטה. כעת יכולים יוצאי מדינות אלה להגיש בקשה לקרן הסיוע של ועידת התביעות ולקבל סכום חד פעמי. כמו כן, הודגשה הזכות של אנשים שהיו עוברים ברחם אימם לקבל רנטה ממשרד האוצר לפי מה שהוגדר "הגורל של האם". עדכונים נוספים בנושא זכויות מתפרסמים תדיר באתר עמותת אביב לניצולי שואה www.avivshoa.co.il. לאחרונה הפיקה העמותה סרטנים המסבירים בקלות ובבהירות את כל השלבים בדרך למיצוי הזכויות. מומלץ בחום להיכנס גם לאתר מחלקת בריאות ורווחה ולצפות בהדרכה, שלב אחרי שלב, בדרך זו כל ניצול שואה ובני משפחה יכולים ללמוד את העניין להתעדכן בחידושים ועוד.

 

כתובת מקצועית

 

המתנדבים קיבלו את הכשרתם הבסיסית במחלקת הבריאות והרווחה התנועתית דרך עמותת "אביב לניצולי שואה", ובמהלך השנה מגיעים מעת לעת למפגשי תדרוך ועדכון. עשייתם כבר מזמן פרצה את גבולות קיבוצם שלהם, האזור והיום הם משמשים מענה מקצועי ומעודכן אף לאזרחים ניצולי שואה ובני משפחותיהם מכל רחבי הארץ.

 

עו"ד אביבה סילברמן מעמותת אביב לניצולי שואה ציינה בסיפוק שקבוצת מתנדבים זו היא ה"בייבי" של העמותה, מאחר והם פרויקט הדגל שבעקבות הצלחתו הכשירה העמותה אלפי מתנדבים נוספים ברחבי הארץ. היא ציינה בסיפוק את עבודתם המסורה בארבע השנים מאז סיימו קורס הכשרה על נושא זכויות הניצולים והכרת דרכים למיצוי מוצלח של הזכויות. עוד ציינה את הקשר החם שנוצר של עובדות העמותה עם המחלקה התנועתית המלווה את הפרויקט. קידום רווחתם של חברי קיבוצים ניצולי שואה הוא השליחות הכוח המניע את עשרות המתנדבים והצלחתם הניכרת שיפרה ומשפרת ומקדמת רווחתם של אלפי ניצולי שואה מכל רחבי הארץ

 

יעל אייזנר, מנהלת המחלקה התנועתית הסבירה את נושא דיווח בסעיף ההכנסות על מנת להימנע מדיווח כפול הגורם לזכאות למחצית מגמלת הסיעוד בשל גובה ההכנסות, היא קראה לכל חבר קיבוץ, או מי מטעמו שנמצא זכאי רק למחצית מגמלת הסיעוד, ליצור קשר עם צוות המחלקה לקבלת הסבר כיצד מחושב סעיף ההכנסות, ולפנות לביטוח הלאומי ולבקש תחשיב מחודש.

 

חברים מקיבוצים בהם אין מתנדבים ורוצים ייעוץ מהמתנדבים מוזמנים ליצור קשר עם אורית גלאור (oritg@tkz.co.il) במחלקת הבריאות והיא תקשר בינם לבים מתנדב מהסביבה.

 

לסיום המפגש ובהפתעה למשתתפים הגיעה ארנה זמיר, כיום מנהלת אגף הסיעוד בביטוח הלאומי, ולשעבר חברת מחלקת בריאות ורווחה והשמחה הייתה רבה. ארנה (קיבוץ הראל) הייתה "הרוח החיה" מאחורי פרויקט הכשרת המתנדבים. אורית גלאור, מחליפתה של ארנה במחלקה הייתה בין המתנדבים הראשונים שהוכשרו בפרויקט, עסקה במיצוי והיום ממשיכה ללוות ולהוביל את הפרויקט במטעם המחלקה.

 

בדברי סיום אמרו יעל ואורית למתנדבים, "אנו גאות ומתרגשות בכל מפגש אתכם, כמעט ואין לנו מילים להביע את ההערכה על השליחות שלקחתם על עצמכם בנושא החשוב של סיוע לניצולי השואה בסבך הבירוקרטיה, אתם כתובת מקצועית ואמינה לייעוץ והכוונה, אוזן קשבת ושגרירים של רצון טוב, ויותר מכל - מומחים בתחום של מיצוי הזכויות.

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים