המבקר לא לבד
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

המבקר לא לבד

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 15.5.2011

 

משה תרשיש

בשיתוף BDO: כנס מבקרי פנים וועדות ביקורת

 

הכנס השנתי העשירי לחברי ועדות הביקורת בקיבוצים - שיתוף פעולה של התנועה עם חברת BDO - יתקיים בעוד חודש, ב-18/7 בסמינר אפעל.

 

מארגני הכינוס, משה תרשיש - מבקר התנועה, ונעם קדמן - ראש צוות קיבוצים במשרד BDO ציינו בהזמנה מטרה משותפת - הרחבת הידע של העוסקים בתחום הביקורת הפנימית בקיבוץ, והתמקדות במקרי מבחן מהם ניתן ללמוד. בכנס תדבר ח"כ שלי יחימוביץ' על יחסי הון-שלטון, רואה החשבון דורון שטיין מנהל מגזר ההתיישבות במשרד BDO ירצה בנושא "חבר הקיבוץ כבעל מניה", ומנכ"ל "ביטוח חקלאי", אריה הרמן, יתייחס לביקורת הפנימית בקיבוץ והביטוח, נושא שעלה על סדר היום בסערה לאחר השריפה הגדולה בכרמל והינזקות קיבוץ בית אורן. מעבר לכך מהווה הכינוס במה להחלפת רשמים וטיפים להתנהלות.

 

משה תרשיש (יפעת) חוזר ומדגיש שהוא רואה חלק מרכזי בפעילותו "לצייד" את חברי ועדות ביקורת ומבקרי פנים בכלים עדכניים ואפקטיביים, לטובת ניהול נכון יותר של הקיבוץ. "הביקורת המודרנית כיום היא כלי מקצועי ובלתי תלוי", אומר תרשיש, "המשרת את הקיבוץ ותאגידיו לרבות כל גורמי הניהול והביצוע בתחומי הכלכלה והחברה. הביקורת מלווה החלטות ותהליכי קבלת החלטות ויישום בפנסיה, יחסי שכונה קהילתית-קיבוץ, יישום תהליכי השינוי, קבלת החלטות, והתמודדות עם משבר כלכלי".

 

תפקידה של ועדת ביקורת פנים היא ללוות את המבקר ולסייע בקשר עם מוסדות הקיבוץ, מדגיש תרשיש. לוועדה אמנם אין סמכות לשנות את דוחות הביקורת, אך חובה עליה להביא את "רוח הקיבוץ" לדוח הביקורת ואת ה"שפה הארגונית והתרבותית" שמיוחדת לכל קיבוץ וקיבוץ.

   

לתוכנית הקורס השנתי לחברי ועדות הביקורת בקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים