משימות באויר, באגם ומעבר לים
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

משימות באויר, באגם ומעבר לים

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 9.6.2011

  

מולי בהכנות לרפסודיה

שישה שבועות לפני הזנקת הרפסודיה נרשמו כבר למעלה מ-1850 בני נוער מקיבוצים ומושבים לרפסודיה המסורתית של אגף המשימות, הצפויה להיות הגדולה ביותר אי פעם. הכנת המדריכים ומפקדי רפסודות נקבעה ל-22.6 והיא תיעשה בחוף חוקוק, מקום מפגש החניכים שישה שבועות לאחר מכן, ב-27-29.7. השנה, לאור כמות המשתתפים הגדולה ואילוצי אבטחה נקבע מחזור שני, והוא יהיה שבוע לאחר מכן ב-3-5/8. מאגף המשימות מוסרים שניתן עדיין להירשם ולהשתתף ברפסודיה ההיסטורית, בה מצפים בתום ההרשמה ל-2000 משתתפים מ-200 ישובים.

 

מאמריקה לקיבוץ

 

הושלמה חלוקת גרעיני צב"ר לקיבוצים שהתנדבו לארחם לתקופת השירות הצבאי. חברי הגרעינים, מרביתם מארה"ב וקנדה הם בוגרי תנועת הנוער הצופים, מגיעים לשירות צבאי מלא בצה"ל. עופר רימון (חצרים), האמון על הקשר בין אגף המשימות בתנועה הקיבוצית לתנועת הצופים השקיע בחודשים האחרונים מאמץ אדיר למצוא כמות קיבוצים מספיקה שתסכים לאמץ את כל הגרעינים שהתגבשו בינתיים בחו"ל, משימה לא פשוטה לאור הגידול בכמות חברי צב"ר השנה לעומת השנה שעברה. נוסף לאיתור קיבוצים היה צורך "לתפור" את כל התיאומים מול צה"ל ומשרד הביטחון, תנועת הצופים ומשרד הקליטה.

 

כעת הושלמה מלאכת חלוקת הגרעינים, ואלה יחולקו: לקיבוץ גבע - 18 חברי גרעין, קיבוץ הזורע - 32, קיבוץ דגניה א' - 24, קיבוץ סעד- 32, קיבוץ לביא - 24, קיבוץ שער הגולן - 24, קבוץ יפתח - 32, מושב שיתופי רגבה - 24, קיבוץ חניתה - 24, קיבוץ מגן - 20-24 וקיבוץ דן - 16-20 חברים.

 

עולים על הכביש

 

משימה חדשה: חידוד תרבות הנהיגה. שיתוף פעולה בין מחלקת שנת השירות באגף המשימות לבין הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים בפרויקט ארצי שמטרתו להפוך את הש"שינים בשנה הבאה ל"סוכני שינוי למניעת נהיגה מסוכנת בקרב הנוער". הפרויקט נשנען על מחקרים מהם עולה שנהגים צעירים לא מעטים נפגעים לאו דווקא עקב חוסר מיומנויות ברכב אלא מהשפעה של לחצים חברתיים, והערכה לקויה של סיכונים. מולי אקשטיין ועמליה גוט - מחלקת שנת השרות באגף, הסבירו שבפרויקט מוצגת גישה שונה, בה לומדים בני הנוער להתמודד עם היבטים אלה, למשל: ללמד לומר לא! לנסיעה עם נהג ששתה אלכוהול, להתמודד עם מצבי לחץ וסיכון, להתמודד עם מסיחי דעת כמו טלפון סלולארי או רדיו, וזאת במטרה לא רק לשפר את המודעות לסיכונים בכביש, אלא לרכוש כלים מעשיים להגברת השליטה העצמית בזמן נהיגה.

 

הש"שינים ילמדו מודלים מתקדמים של אינטליגנציה רגשית, ויקבלו כלי הדרכה אותם יעבירו לבני הנוער במסגרת שנת השרות. לאחר פיילוט שקיימנו בפנימיית הכפר הירוק, נעשית עבודה עם אנשי מקצוע בתחום כדי להתחיל בפרויקט כבר בספטמבר הקרוב.

 

מתגייסים לדבר

 

ביום רביעי 15.6 בשעה 18.00 יערך מפגש יוצא דופן באגף המשימות ביוזמת הפורום לשוויון בנטל הגיוס בין נציגי החרדים (בני 26-30) לחילונים על תביעת הפורום כי הללו יתגייסו לצבא, ואלה שצה"ל יפטור יופנו שירות אזרחי. המעוניינים להשתתף במפגש הפתוח מוזמנים לתאם במזכירות אגף המשימות 03-6925398

 

לאתר אגף המשימות - לחצו כאן

 

מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים