מהצפון באהבה
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

מהצפון באהבה

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 7.6.2011

  

אורי שמיר
אורי שמיר (65), חבר גינוסר, אגף מלווי הקיבוצים.
 

גבולות גזרה: מלווה עשרות קיבוצים מדרום רמת הגולן, עמק הירדן, עמק המעיינות (בית שאן), מזרח עמק יזרעאל, ובשנה האחרונה גם מסייע באזור גרנות.
 

איך: 'ליווי' הקיבוץ הוא בתחום הכלכלי, ביחד עם שותפי מוטי קומרוב שאמון על ליווי חברתי. אני עושה עבורם ניתוחים כלכליים רב-שנתיים של מאזנים כלכליים, חבר הנהלה בחלק מהקיבוצים, מייעץ לממלאי תפקידים, ומהווה 'צינור' העברת מידע רלוונטי מהתנועה לקיבוצים, ובין הקיבוצים.
 

מפשיל שרוולים: מעורבותי נעשית אינטנסיבית בקיבוצים הנמצאים במשבר כלכלי, חברות בוועדים ממונים, בהנהלה כלכלית וחברתית, בליווי ממלאי תפקידים ובאיתור חדשים אם נדרש.
 

אוהב בעבודתי: מרתקת אותי השונות הגדולה בין הקיבוצים, צביונם, מגוון הנושאים לטיפול ותרבות הניהול השונה מקיבוץ קיבוץ. אלה יוצרים סביבת עבודה לא שגרתית, ומאתגרת. אני גאה על שנפלה בחלקי הזכות להיות שותף למהפכה אותה אני מגדיר "משעבוד לגאולה", תרתי משמע - למהפך כלכלי ודמוגרפי, לצמיחה והתחדשות לאחר השבר הגדול. אוהב גם את העבודה עם המזכיר ומנכ"ל התנועה, עם עמיתיי 'הרכזים' ובראשם מנהל האגף - עמרי כנען, שעושה עבודה טובה ומסורה, את שיתוף יתר המחלקות, אשר יוצר סביבת עבודה נעימה, אפקטיבית ופורייה.

 
הייתי משפר: הייתי שמח ליותר יוזמה ומעורבות של חברי הקיבוץ בענייני קיבוצם, וענייני התנועה המטפלת בנושאים קריטיים להמשך קיומו של הקיבוץ.
 

"מסר לאומה": הקיבוץ הולך ומתחזק. אני גאה להיות קיבוצניק, וחבר בתנועה הקיבוצית.

לאתר אגף הרכזים ומלווי הקיבוצים

 

מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים