קופצת למים
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

קופצת למים

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 5.6.2011

שלומית צימרינג

סקר השכר בקיבוץ לשנת 2011 יוצא לדרך

 

יחידת משאבי אנוש נערכת להפקת סקר שכר מעודכן של משרות בקיבוצים לשנת 2011. הסקר הקודם פורסם בשנת 2008 ושומש על ידי קיבוצים ככלי המשרת את המערכת הניהולית בקיבוץ. שלומית צימרינג, מנהלת היחידה לליווי משאבי אנוש אומרת שעיקר חשיבותו של הסקר הוא בקבלת תמונה אובייקטיבית ואמינה של מצב עלויות העבודה ב"שוק הקיבוצי". קיומו של המידע תורם לשיפור יכולת קבלת ההחלטות בנושא התיגמול ולחיזוק תחושת ההוגנות בקרב החברים.

 

הסקר בודק את נתוני השכר של 176 מישרות בקיבוצים. כמו כן, יאספו וינותחו נתונים לגבי היקפי מישרה בתפקידים ניהוליים ותנאים נילוים המקובלים בקיבוצים במישרות מסוימות.

 

הנתונים נאספים הן מקיבוצים המתנהלים כ'מתחדשים', בהם תימחורי מישרות משמשות הן לחברים והן לשכירים, וכן מקיבוצים שיתופיים, הזקוקים למידע בעיקר מול העובדים השכירים בקיבוץ.

 

שלומית אומרת עוד כי בקיבוצים מתחדשים נעשו תימחורים למישרות החברים כחלק מתהליך השינוי, בדרך כלל על ידי גורם חיצוני אולם ברבים מאוד מהם התימחורים האלו אינם מתעדכנים מתוך חשש "לפתוח את תיבת הפנדורה". קיבוץ מתחדש חייב שתהיה לו מדיניות שכר שקופה ומוסכמת וחייבים להתקיים עידכוני שכר אחת לשנה, היא מסבירה.

 

תימחור מישרה מתבסס תמיד על מחירי השוק (ולכן סקר השכר הוא כלי ניהולי חשוב), הגדרת התפקיד, הכשרה נידרשת והיקפי האחריות, יכולתו של הענף לשלם והוותק של החבר העובד באותו הענף. עידכוני השכר צריכים לקחת בחשבון התקדמות מיקצועית/ארגונית. הרחבת סמכויות, תוספת מטלות וכמובן בהתבסס על התקציב שיכולים העסקים/ הקהילה להקציב לכך ברמה השנתית.

 

ניתן להשתתף בסקר בשתי דרכים: כמשתתף או כרוכש. מחיר הסקר הנו גבוה מאחר והוא נגזר מתשלום לגורם מומחה בתחום סיקרי השכר ומההשקעה המרובה הכרוכה בהכנה (4 חודשי עבודה).

 

ניתן להזמין בכתובת hr@tkz.co.il

  

לאגף למשאבי אנוש

 

מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים