בריאות פלוס
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

בריאות פלוס

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 24.5.2011

יעל אייזנר (ימין) ואורית גלאור (שמאל)

עדכונים: שכר קצוב לאחות מרפאה, זכויות בביטוח הלאומי, הכרה בבית סיעוד

 

"שירותי בריאות כללית" הודיעה לקיבוצים על עדכון השכר הקצוב לאחות במרפאת הקיבוץ בתוספת הנחייה לחתום כי מפרישים לאחות פנסיה כדין. בשורה זו מגיעה אחרי למעלה משנה של משא ומתן בין הנהלת הכללית לבין ועדת המעקב של התנועה להסכם עם קופת החולים. הוועדה כוללת את מחלקת הבריאות והרווחה של התנועה ועו"ד יעקב אברהמי מהמחלקה המשפטית. עדכון השכר הקצוב נועד להעסקת אחות על חשבון 'הכללית' בכ-70 קיבוצים בהם אין תקן לאחות בשכר עבודה. המידע נכלל בעדכון לעמיתי בריאות ורווחה בקיבוצית שנשלח על ידי מחלקת בריאות ורווחה בתנועה, יעל אייזנר ואורית גלאור, המציינות ש"המשא ומתן טרם הסתיים, מכיוון שהעלינו דרישות נוספות לכלול בשכר הקצוב המעודכן. בתום המשא ומתן נעדכן את הקיבוצים על גובה התוספת המעודכנת ועל שגרת ההתנהלות מעתה והלאה" הן מדגישות. כיוון שמכתבי הכללית הוצאו בניגוד גמור לדעת ועדת המעקב, בשלב זה ההמלצה היא שלא למהר ולחתום על מכתבים אלה ולהמתין לסיום המו"מ עם הכללית.

 

כנס "עובד מצליח בארגון בריא" (14/6) עוסק בקידום הבריאות של עובדים, והוא פרי שיתוף פעולה עם איגוד התעשייה הקיבוצית, והאגודה הישראלית לבריאות הציבור. מדובר בפרויקט שמכוון לקיבוץ ולמפעל תעשייה, ובמסגרתו מתאפשר, באמצעים פשוטים יחסית, ובליווי מרצים מ"האגודה הישראלית לבריאות הציבור" לשפר את בריאות העובד או חבר הקיבוץ.

 

לכנס מוזמנים מנהלי משאבי אנוש בקיבוץ ובמפעל, מנהלי בריאות ורווחה, צוותי מרפאה ומעונינים. מוזמנים להירשם, פרטים נוספים באתר המחלקה www.kibbutz.org.il/b-revacha/

 

מתעדכנים: קבוצת 60 המתנדבים שארגנה מחלקת בריאות ורווחה לסייע לניצולי השואה - בקיבוצם או בקיבוץ אחר - למצות זכויותיהם בביטוח הלאומי ומקרנות סיוע תיפגש למה שמוגדר "רענון למידה ועדכון". המפגש, ב-16.6, יתקיים בבית התנועה בתל-אביב. הזמנות ומידע מקדים יישלחו אישית בימים הקרובים.

 

הבהרה: לאחרונה קיבלו בתים סיעודיים מוכרים בקיבוצים מכתב ממשרד הבריאות בנושא מענק חד-פעמי לעובדים, עבור קודים שאינם נכללים במסגרת המכרז הארצי. לאור שאלות שקיבלנו בנושא, אנו מבהירות: המדובר במענק בגין קודים ישנים (מלפני המכרז), ורק לאחיות שמועסקות בהסכם קיבוצי. למיטב ידיעתנו, מרבית הקיבוצים לא מעסיקים אחיות ב'הסכם הקיבוצי', לפיכך מסמך זה אינו רלוונטי עבורם. מוזמנים לפנות אלינו לפרטים נוספים.

 

'ירוקים': קורס הכשרה למנהלים חדשים של תחום בריאות ורווחה בקיבוץ מתוכנן להיפתח בסתיו. הקורס הוא הזדמנות עבור ממלאי תפקידים חדשים (יחסית) בתחומי בריאות ורווחה להיחשף למידע חדש ועדכני בקשת הנושאים שתחת אחריותם. על מנת לממש את כל התכנים ו"לשריין" מרצים מבקשות אייזנר וגלאור לדעת מספר משתתפים אפשריים, ומבקשות לדעת על מינויים חדשים כדי להזמינם לקורס.

 

מידעון מס' 7 - מחלקת הבריאות והרווחה 

יום עיון `עובד בריא - בארגון מצליח` 14/6
 

 

מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים