מזכיר התנועה הקיבוצית במכתב לראש הממשלה: 'תכנית ההטבות לרכישת דירה מפלה קיבוצים ומושבים בצורה קיצונית'
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

מזכיר התנועה הקיבוצית במכתב לראש הממשלה: "תכנית ההטבות לרכישת דירה מפלה קיבוצים ומושבים בצורה קיצונית"

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 18.5.2011

זאב (ולוולה) שור, מזכיר התנועה הקיבוצית

במכתב ששלח לראש הממשלה, בנימין נתניהו, תוקף מזכיר התנועה הקיבוצית, זאב (ולוולה) שור את אי הכללת ישובים כפריים בפריפריה בתכנית ההטבות לרכישת דירה בפריפריה שפרסמו משרדי השיכון והאוצר.

 

"בימים האחרונים פורסם בכלי התקשורת פרטי תכנית המענקים למגורים בפריפריה" כותב שור. "מעיון ראשוני בפרטי התכנית, כפי שפורסמו בתקשורת, עולה כי מדובר בתכנית המקפחת ומפלה את המגזר ההתיישבותי בפריפריה בצורה קיצונית. בין היתר פורסם כי התכנית תחול רק על "בניה רוויה" ורק על רשימה סגורה של ישובים - אשר אף לא אחד מהם הנו ישוב כפרי".

 

"כידוע", כותב מזכיר התנועה הקיבוצית, "פרוסים הישובים הכפריים - קיבוצים ומושבים - לאורך גבולות הארץ ובפריפריה הרחוקה, והם משוועים נואשות לאוכלוסייה חדשה שתגדיל ותחזק אותם. כידוע, אחד המכשולים המרכזיים לקליטת אוכלוסייה חדשה זו הנו היעדר דיור מתאים. כמובן, שעצם העובדה שמדובר בבניה כפרית ולא בבניה רוויה אינה מעידה על כך שמדובר ב"מותרות" כביכול; נהפוך הוא: כידוע, הבניה בקיבוצים הינה בניה צנועה ופשוטה, ביישובים פריפריאליים ברובם, לא פרברים עשירים.

 

"אנו דורשים כי תכנית ההטבות תותאם ותופעל כך שתחול גם על יישובי הפריפריה והספר הכפריים" דורש מזכיר התנועה הקיבוצית מראש הממשלה.

 

אוכלוסיית 274 הקיבוצים - 128,000 נפשות. בשלוש השנים האחרונות הצטרפו 3,000 חברים חדשים לקיבוצים. מרביתם משפחות צעירות.

 

לידיעה נוספת באותו נושא, כלכליסט, 18/5/2011
תמלול שיחה עם ולוולה, יומן הבוקר, רשת ב', 19/5
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים