תאום כוונות
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

תאום כוונות

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 4.5.2011

 

יואב מרגלית (ימין) נוקי גולד גולדפישר (שמאל)
מחלקת הביטחון נערכת לגיוס הבא, ומקימה צוותי צח"י גם במפעלים

 

חגיגות העצמאות כבר מעבר לפינה, ובמחלקת הביטחון, שאמונה על קשר והכנת בני קיבוצים לשירות בצה"ל, ליווי וסיוע בעת הצורך במהלכו, מנצלים את ההזדמנות ומברכים "את כל חיילנו בשרות הסדיר, בקבע ובמילואים ומאחלים שנה של ביטחון ושקט בגבולות והחשוב מכל - שובו הביתה בשלום".

 

במחלקה, שאנשיה הם נוקי גולדפישר (קבוצת שילר) ויואב מרגלית (נצר סרני) מנצלים ימים אלה, שבין סיום גיוס מרץ לתחילת גיוסי שנתון מסיימי יב', להערכות מחודשת במספר תחומים. הראשון, למידת מערכת מחשוב חדשה שמפעיל צה"ל עבור תיכוניסטים מועמדים לשירות, זאת במטרה לקיים אחר כך הדרכה למועמדים לשירות. פעילות נוספת היא היערכות לקראת שנת הלימודים הבאה, המביאה עמה סבב הסברה מחודש בבתי הספר, בשיתוף היחידה להכנה לצה"ל במשרד הביטחון. בהקשר לכך מציינים נוקי ויואב נערכות בימים אלה פגישות תאום והכנה עם הנהלות בתי ספר בכדי לתאם ציפיות ולהדק את שיתוף הפעולה בתהליך ההכנה לשירות.

 

השניים מציינים עוד שבימים אלה, בהם נערכים גיבושים ליחידות ההתנדבותיות, היא מול מדור סיירות, במידת ונדרשת התערבות או עזרה בחציית מכשול בירוקראטי כלשהו.

 

תחום פעילות נוסף הוא עזרה לקיבוצים בהקמת צוותי צח"י (צוות חירום יישובי). "יחד עם "הקואליציה לטראומה" אנו מנסים להגיע להסדר סיוע ותמיכה שיאפשר לכל קיבוץ שרוצה להיכנס לתהליך הקמת צוות צח"י, וגם לאלו שכבר מסדו צוות, לשמר מעת לעת את כשירותם ורמתם של חברי הצוות. מאחר וכבר צברנו ניסיון רב בהערכות למצבי חירום וגילנו את החשיבות והתרומה למוכנות, אנו מתכונים לשווק את הנושא גם למפעלים בקיבוצים, על מנת שגם בהם יוקם צח"י שיוכל לפעול בעת משבר" אומר יואב מרגלית.

  

מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים