כנס ארצי: שדרוג תשתיות פיזיות בקיבוץ
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

כנס ארצי: שדרוג תשתיות פיזיות בקיבוץ

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 23.3.2011

שמוליק דודאי

חברת מצפן, הנמצאת בבעלות התנועה הקיבוצית וברית פיקוח, תקיים כנס רחב היקף (סמינר אפעל, 13/4) בנושא שדרוג תשתיות פיזיות ביישוב. במכתב הזמנה מסביר שמוליק דודאי, מנכ"ל מצפן, את הבחירה להתמקד בסוגיית התשתיות, אותה הגדיר כ"בעיה כואבת כמעט בכל ישוב, בייחוד בוותיקים, הדורשת התארגנות וחשיבה מקיפה על שדרוג ושיפור התשתיות".

 

בכינוס ישאו דברים נציגי ממשלה, מועצות אזוריות, אנשי תכנון ניהול וביצוע, גורמי מימון, וכאלו שעשו את הצעד ויכולים ללמד מניסיונם. לאחר ברכות ה"בעלים" - ולוולה וירון רייכמן, נציגי תנועות המושבים ומרכז המועצות האזוריות, תפתח את הכנס שרת החקלאות - אורית נוקד. לאחריה תסביר רותי פרום-אריכא ממנהל התכנון במשרד החקלאות את הכללים וההנחיות באשר ל"קול הקורא" להשתתפות בתכנית מימון שדרוג תשתיות ביישובים כפריים. כזכור, בזכות המאבק של מזכיר התנועה החליטה ממשלת ישראל על הקצבת סכום קבוע של 100 מיליון ₪ מדי שנה בעשור הבא לשדרוג תשתיות ביישובים כפריים.

 

בהמשך, פאנל ראשי מועצות ומהנדסי ועדות תכנון ובנייה על מעורבות ועמדות המועצות בשדרוג תשתיות. שם טוב סרנגה מחברת מצפן יציג מודל לשדרוג תשתיות, יואב אריאלי מהחטיבה להתיישבות בהסתדרות הציונית יציג את עמדת החטיבה, ופאנל אנשי תכנון וביצוע על "איך עושים זאת נכון". יחתמו את הכנס אודי פלד, מנהל אגף הכלכלה במטה התנועה על תכנית קרן ק.מ.ע לסיוע במימון שדרוג תשתיות בעזרת ערבויות הקרן, ופאנל בהשתתפות ישובים שכבר ביצעו מהלכי שדרוג תשתיות.

 

הרשמה דרך אתר www.mazpen.org

 

מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים