התייחסות מזכירות התנועה לפרשת בר-שירה/מרשק
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

התייחסות מזכירות התנועה לפרשת בר-שירה / מרשק

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 16.3.2011

 

במזכירות התנועה הקיבוצית שהתכנסה ב-13/3, התייחס מזכיר התנועה זאב (ולוולה) שור לפרשה שהחלה בתחקיר ידיעות אחרונות, באשר להתרמות שנעשו עבור מטה שליט על ידי רונן בר-שירה, ואנשים נוספים, ולקשר שנוצר בין בר שירה ליואל מרשק רכז אגף המשימות על כל מה שבא בעקבותיו.

 

מזכיר התנועה הבהיר כי לאור העובדה, שעדיין מתקיימת חקירת משטרה בנושא הוא מבקש שלא לפתוח הפעם בדיון על כל מה שאירע ובמקום זאת להסתפק בכך שהמזכירות תרשום לפניה הפעם את ההודעה הבאה:

 

"אנחנו לא מתכוונים להגיב על המכתבים המתפרסמים בעיתונים. יואל פעל עם בר-שירה במספר פעילויות בחודשים האחרונים. אף כי הזהרתי אותו אישית להפסיק את הקשר עם רונן כבר לפני חמישה חודשים, הקשר נמשך. התנהלות זו עם רונן הייתה לא תקינה, בהיותה מנוגדת לנהלים המקובלים בתנועה. אני רואה חובה לעצמי להביא לידיעת המזכירות גם את העובדה, כי התנועה נאלצה לשלם בשבוע שעבר 117,000 ₪ למלון מרשת ישרוטל אילת, עבור אירוח של מפוני השריפה בכרמל, וקיימות תביעות כספיות נוספות.

 

על רקע כל האמור לעיל יכונס ביום שלישי 15.3.11 "צוות המזכיר" בו חברים מלבד המזכיר גם מרקי לוי (מנכ"ל), אפרים שפירא (גזבר), עמיקם אסם (תכנון ומידע), ואביב לשם (דובר), כשאליהם יצורפו הפעם גם נציג המחלקה המשפטית ומבקר התנועה. פורום זה יקיים דיון בו תיבחן דרך הפעולה של אגף המשימות ותגובש הצעת החלטה באשר לשינוי המתחייב מהניסיון שנצבר עד כה ומהמצב שנוצר עקב האירוע האחרון. דיון על כל הפרשה יהיה בעיתוי המתאים.

 

בעקבות הדברים מסר גם יואל מרשק הודעה בה הביע צער על כל האירוע. והתנצל בפני כל מי שנפגע מכל מה שקרה. באשר לשיתוף הפעולה עם רונן בר-שירה אמר מרשק "טעיתי באבחנה לגביי האיש וכוונותיו. למדתי לקח חשוב ממה שקרה והיום אני צריך להתמקד קודם כל במזעור הנזקים שנגרמו עקב על הפרשה." בסיום דבריו ציין יואל, כי הוא חש פגוע מהפרסומים נגדו, והוא סבור כי אפשר ורצוי היה להימנע מהם, שכן ככל אדם גם הוא אינו חף מטעויות ולא היה נכון כי יכתבו ויאמרו בעניינו דברים שיכלו להתפרש כאילו הוא אשם במשהו שעשה במתכוון.

 

כתבה בנושא, הזמן הירוק, 17/3
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים