משתחרר הפקק: המינהל חזר לתת אישורי בנייה לקיבוצים
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

משתחרר הפקק: המינהל חזר לתת אישורי בנייה לקיבוצים

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 15.3.2011

זאב (ולוולה) שור

מזכיר התנועה הקיבוצית: חידוש תנופת הבנייה בקיבוצים טובה למדינה, טובה לפריפריה

 

במכתב לקיבוצים מבשר זאב (ולוולה) שור, מזכיר התנועה הקיבוצית, כי לאחר שיחה שקיים עם מנכ"ל מינהל מקרקעי ישראל, ירון ביבי, התקבל המכתב הרשמי בו מודיע מנכ"ל המינהל כי הורה רשמית למחוזות המינהל שהחל מיום שני, 14.3.2011, רשאים הקיבוצים לחזור ולפנות אל משרדי המינהל במחוזות כדי לקבל הסכמתם להיתרי בנייה חדשה למגורים ושיפוץ דירות לחברי הקיבוץ.

 

"בכך אני מקווה באה לסיומה העבודה מאומצת שעשינו בימים האחרונים כדי להגיע לנוסח מוסכם של המסמכים לעניין זה", אמר ולוולה, "על בסיס ההסכמות אליהן הגענו לפני שבועות מספר עם המינהל, לעניין השכרת הדירות בקיבוצים וחתימה על היתרים לבניה חדשה בקיבוץ". במכתב מוסיף שור, "בעקבות מדיניות המינהל נתקעו ב'צנרת' בשנה האחרונה מאות בקשות לבנייה חדשה בקיבוצים, בעיקר של משפחות צעירות שהצטרפו לחברות בקיבוצים. כעת יחדשו הקיבוצים את תנופת הבנייה, זה טוב לקיבוץ, וחשוב למדינת ישראל, מכיוון שהקיבוצים מהווים מרכיב משמעותי ביישובי הפריפריה", הדגיש מזכיר התנועה הקיבוצית.

 

במכתב האישור של מנכ"ל המינהל הוא מתחייב להסדר בו חתימה על היתרי בנייה להקמה או שיפוץ יחידות דיור המיועדות לחברי הקיבוץ לא תותנה בהסדרת השימושים הלא-מוסדרים במשבצת, בשלב זה. עוד מבהיר ירון ביבי: המינהל יטפל בהיתרי בנייה ושיפוץ יחידות דיור גם בקיבוצים שקיבלו החלטה על שיוך דירות אך טרם החלו בביצוע השיוך.

 

למכתב שנשלח בנושא חידוש הבניה בקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים