חג מקוון
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

חג מקוון 

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 17.2.2011

 

אבי זעירא

ארכיון החגים מעלה לאינטרנט מאות אלפי מסמכים

 

ארכיון החג הקיבוצי "שיטים" חתם לאחרונה עם "בית הספרים הלאומי" על סריקת מאות אלפי מסמכים שבו והעלאתם לרשת האינטרנט, לשימוש חופשי ולנוחיותם מתעניינים וגולשים.

 

אבי זעירא, מנהל "שיטים" הביע תקווה שהמהלך יסייע להעצים ולהפיץ את היצירה התרבותית הענפה שנוצרה בתחומי מועדי לוח השנה וטקסי החיים בקבוצים, החל משנות הארבעים של המאה הקודמת ועד ימינו אלה.

 

שני פרסומים חדשים שהוציא המכון לאחרונה הם 'משפחג' - חוברות-חג למשפחה הישראלית, המציעות תכנים ורעיונות חדשים סביב חגי ישראל והשבת. החוברות, תוכננו כך שיהיו זולות במחירן, וקצרות, כך שכל אדם יוכל להחזיק וליהנות מהן. ניתן למצוא ברשתות הספרים. פרסום נוסף הוא מסכת 'הלכה ואגדה' שצוות המכון יצר סביב מאמר של ח.נ ביאליק, ובו הוא מציע מדרש נועז ומפתיע למושג הכל כך דתי - ההלכה.

 

ציונות נאורה

 

חלון ראווה ציבורי למכון הוא אתר 'חגים' שהוא הגדול בהיקפו מבחינת תכניו על חגי ישראל המסורתיים, חגי הלאום ויתר המועדים האוניברסאליים. פעילותו החינוכית של המכון כוללת עבודה עם קהילות שונות, מכינות קדם צבאיות, קבוצות בוגרי תנועות הנוער, צה"ל, והשתלמויות מורים וגמלאים. המכון פיתח תחום חדש-ישן והוא עיסוק בשאלת הזהות היהודית והציונית. תחום זה הוזנח במידה רבה ע"י מחנכים בחינוך הפורמלי והבלתי פורמלי ולאחרונה, עם התגברותם של קולות שונים הקוראים תיגר על זהותה הציונית של החברה הישראלית, מכון שיטים מוזמן יותר ויותר לפעילות על תוכן חשוב זו.

 

במכלול הפעילות, מוסיף זעירא, שומר המכון על קשר רצוף ופורה על מטה התרבות של התק"צ וזו כבר השנה השניה, והמימוש בקורס רכזי התרבות. השנה משתתפות (הגברים במיעוט) בו כשלושים רכזות תרבות.

 

מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים