כנס ניהול סיכונים וביטוח, באפעל ב-9/3
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

כנס: ניהול סיכונים וביטוח

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 16.2.2011

 

קיבוץ, כמו כל דבר, כפוף לאין ספור סיכונים, ביניהם שריפה, רעידת אדמה או אירוע לא צפוי אחר. כאשר מתגלה כי לא נעשה מבעוד מועד ביטוח מספיק, נותר בעיקר 'לתפוס את הראש' ולהצטער

 

בעקבות השריפה בכרמל והפגיעה הקשה בקיבוץ בית אורן, יזמה מחלקת ההדרכה של התנועה יחד עם אגף הכלכלה ובשיתוף "ביטוח חקלאי" קיום כנס (9.3) בנושא ניהול סיכונים בקיבוץ. הדחיפות בקיומנו של כנס בנושא עלתה בעקבות השריפה ב"איקאה".

 

שלומי אילן (כיסופים), מהמארגנים: "הכנס מיועד לכל מי שעוסק בקיבוץ בניהול סיכונים - יושבי ראש העסקים, התעשייה, רכזי משק ואנשי ביטוח. ניהול הסיכונים אינו נופל בחשיבותו מניהול כל ענף אחר בקיבוץ, והוא עומד על שתי רגליים: קביעת אמצעים למניעת הנזק (טרום האירוע), ואמצעים להקטנת הנזק (לאחר שכבר אירע). הביטוח, אותו רואים לפעמים כגולת הכותרת של ניהול סיכונים, הוא אמצעי יעיל אבל חסרונו בכך שהוא פועל רק לאחר שהנזק נגרם. מטרתו של ביטוח טוב הוא להפוך עלות בלתי ידועה, לעלות ידועה. ועדיין הביטוח הטוב והאמין ביותר אינו יכול "להחזיר את המצב לקדמותו". לכן, עם כל חשיבותו של הביטוח, יש לראותו רק כקו הגנה אחרון במערכת ניהול הסיכונים.

 

בכנס יעשו מומחים "ניתוחי מקרה" של אירוע בית אורן, אירוע בארי שם נשרף חדר האוכל והוקם מחדש, וכמובן שנתייחס לשריפת חנות איקאה אשר מבחינת ההיקף הכספי של הנזק, עולה על הנזק שנגרם.

 

הכנס יתקיים ביום ד' 9.3.11 באפעל, הרשמה בטלפון 6925245- 03 אצל אתי או בדוא"ל: eti@tkz.co.il

 

סדר היום לכנס ניהול סיכונים ב-9/3
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים