משתפים את הקיבוצים
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

משתפים את הקיבוצים

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 15.2.2011

  

ביקור הצוות התנועתי במשקי המפרץ

בראשית השבוע ביקר בארגון מילואות-משקי המפרץ צוות תנועתי שכלל את ולוולה, מנכ"ל התנועה - מרקי לוי, ומלווי הקיבוצים באזור - ליאת פאר ואמנון צורף. בכך הושלם סבב באזורים לעדכון הקיבוצים והסברה על המאבק התנועתי מול מדיניות מינהל מקרקעי ישראל. בכנסים השתתפו כ-400 ממלאי תפקידים ממרבית הקיבוצים.

 

המפגש במילואות החל בסקירה של המנכ"ל, יובל אורן (סער), על היקפי פעילות הארגון ומצב הקיבוצים באזור. לאחריו החלה פגישה עם נציגי קיבוצים בגליל המערבי, בהשתתפותם של ראש המועצה יהודה שביט וסגנו אבי אבנטל. בפגישה עדכנו ולוולה ועו"ד מיכי דרורי על הישג מול המינהל - ההסכם שהביא לביטול ההתניה שהנהיג המינהל בעיכוב חתימה על היתרי בנייה חדשה, כל עוד קיבוץ משכיר דירות לתושבים זמניים בשטחו. בהמשך פירטו ועל השלבים הבאים במאבק, בו יועלו דרישות נוספות אל מול המינהל ומעורבותו בשטח המחנה הקיבוצי.

 

 

ידיעה קצרה וחשובה:

 

שבת אחים גם יחד

 

מזכ"ל תנועת המושבים חזר לצוות המשותף:

 

שילוב ידיים עם המושבים: לפגישת צוות הקרקעות של התנועה הקיבוצית שהתקיימה ביום שני הצטרפו המזכ"ל הנכנס של תנועת המושבים, מאיר צור, ויועצו המשפטי, עו"ד עמית יפרח, ומזכ"ל תנועת האיחוד החקלאי, ובכך חזר הצוות לייצג את כלל תנועות ההתיישבות.

 

הצוות כולל גם את נציגי תנועת הקיבוץ הדתי, מזכ"ל התאחדות חקלאי ישראל, ומנהלי ארגונים אזוריים קיבוציים.

 

ולוולה בירך על הצטרפותם של המושבניקים, המהווה "ביטוי אמיתי ליחסי אמון ורצון בעבודה והליכה משותפת ומתואמת להגן על זכויות היישובים והחקלאים בקרקע".

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים