באים לחזק
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 
באים לחזק

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 6.2.2011

 

כל שישי: קיבוצים מקבלים שבת עם משפחת שליט

 

חברי קיבוץ כפר הנשיא שבגליל העליון וחניכים ממכינה קדם צבאית במעיין ברוך עשו בערב שבת שעברה קבלת שבת עם משפחת שליט, באוהל המחאה מול מעון ראש הממשלה בירושלים.בשבת הקרובה יהיו אלה חברי מזרע.

 

קבלת השבת עם משפחת שליט בשעתם הקשה היא נחלתם של קבוצת קיבוצים ההולכת ותארכת של קיבוצים שנרתמו ליוזמת אגף המשימות לבוא בערבי שבת לאוהל המחאה, לשיר ולאכול עם משפחת שליט, לקוות ולייחל ביחד לחזרתו המהירה של הבן גלעד משבי חמאס.

 

הראשונים היו חברי צובה, ואחריהם באו מעיין צבי, להבות חביבה, אילת השחר, עין השופט, מסילות, רמת יוחנן, נען, צאלים, שריד, כפר מנחם, שדה בוקר, גבעת חיים איחוד, יגור, מעלה החמישה, גבעת ברנר, ובית השיטה.

 

המארגנים מציינים שרשימת הקיבוצים שהתנדבו לקבל שבת עם שליט נמשכת עד חודש אוגוסט, אולם מדגישים שתפילתנו היא שגלעד שליט ישוחרר עוד הרבה לפני כן. 

 

נוטעים שותפות

 

"קואליציית המסיק" בה מאוגדים 30 ארגוני זכויות אדם ושלום, בתוכה אגף המשימות של התנועה, תקיים בשבת הקרובה מבצע סולידריות של נטיעת עצים בשדות ושטחי קרקע של חקלאי הכפר סאלם שבשומרון.

 

בשבת שעברה קיימו יואל מרשק, אורי פינקרפלד ובומה ענבר סיור מכין לטובת הכרת השטח ותאום מוצלח עם צה"ל, שיאבטח את הנטיעות בשבת ה-19/2, במקום בו נעקרו עצי זית בשנתיים האחרונות על ידי אלמונים. התכנסות בצומת תפוח, ומשם נוסעים ביחד לשטח הנטיעה. אוטובוסים יצאו מחיפה ירושלים ות"א.

 

מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים