דרושים קיבוצים שיאמצו גרעיני צבר
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

דרושים קיבוצים שיאמצו גרעיני צבר

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 7.2.2011

 

צעירי צבר מגיעים מחו"ל ומתגייסים לשרות מלא בצה"ל

 

15 גרעיני "צבר" של תנועת הצופים צפויים להיקלט בקיבוצים עד חודש אוגוסט. עד כה נעתרו 7 קיבוצים לאמץ גרעין, ונדרשת היענות של 8 קיבוצים נוספים לאמץ גרעין לתקופת השרות הצבאי. השבוע פונה התנועה מחדש לקיבוצים בבקשה לבחון אימוץ גרעין, בו מאוגדים בני נוער יהודים וישראלים שמתגוררים בחו"ל ובוחרים לחזור לארץ ולשרת בצה"ל שירות מלא ומשמעותי.

 

במכתב לקיבוצים ששלח השבוע איש אגף המשימות, עופר רימון (חצרים), הוא מבשר על צורך דחוף באיתורם של שמונה קיבוצים שיסכימו להוות בית חם לתקופת השרות הצבאי עבור חברי גרעיני "צבר" שהם בני נוער המגיעים לישראל להתגייס לצה"ל, בדרך כלל ליחידה קרבית, ולבדוק השתקעות קבע אצלנו.

 

בית חם

 

תוכנית צופים גרעין צבר היא פרוייקט ייחודיי שהחל בשנת 1991, ונתמך על ידי המשרד לקליטת עלייה, הסוכנות היהודית וחברת מסע. בחודשי השהות הראשונים בישראל - מאוגוסט עד נובמבר - עובר הגרעין תוכנית חינוכית של היכרות מחודשת עם מדינת ישראל ונופיה, עם הקיבוץ באמצעות עבודה והצמדת משפחה מאמצת, ולצד זאת הסברים על צה"ל, מבדקי מיון והתאמה בלשכות הגיוס.

 

לאחר הגיוס לצבא מגיעים חברי הגרעין לביתם הקיבוצי בחופשות ובסופי השבוע, נפגשים עם הצוות המלווה, עם המשפחות המאמצות, עם הצעירים בקיבוץ וכמובן עם חבריהם לגרעין.

 

המעונינים להצטרף מוזמנים ליצור קשר ישירות עם עופר בטלפון 052-5013060.

 

מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים