הנחלאים באים
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

הנחלאים באים

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 1.2.2011

 

אורי אופיר

"בשנים האחרונות אנו מתמודדים מחדש עם אתגר חיבור גרעיני נח"ל לקיבוצים. אתגרי הנוער השתנו, כך גם אורחות החיים בקיבוצים, ואנו 'מנערים את האבק' בכדי להצליח בחיבור קבוצות צעירים לקיבוצים". את הדברים אמר אורי אופיר מאגף המשימות בישיבת מזכירות התנועה, בה נסקרה פעילות האגף בהקשר לגרעיני נח"ל. הוא הוסיף כי אתגר מרכזי הוא להמחיש את התרומה הייחודית של גרעין לקיבוץ בעת שהותו, ואת הערך המוסף לגרעין השוהה בקיבוץ.

 

בימים אלו התחיל אורי בחידוש הקשר עם קיבוצים המעוניינים לקלוט גרעינים הנמצאים בסוף שנת השירות. ההתפתחות המשמעותית הינה בחיבור הצומח והמתרחב בין גרעינים בשלבי הצבא האחרונים לקראת השחרור (של"ת) לקיבוצים.

 

בחודש מרץ הקרוב יושלם תהליך 'אימוץ' שארך כמעט שנתיים בהם מלווה קיבוץ זיקים את צמיחתו של גרעין "נהר". התהליך יעלה שלב בכך שארבע עשר חברי הגרעין יגיעו לחיות ולפעול כשזיקים מהווה את ביתם.

 

במחזור האחרון הגיעו גרעינים לסמר, לוטן יהל וניר עוז. בשבוע שעבר פנו אלינו גרעינים של בינ"ה, תנועת מכבי צעיר, חוגי סיור, ו"אחרי", במטרה להשתלב לקראת השחרור מהצבא בעבודה וחיים בקיבוץ - גם משתנה וגם שיתופי.

 

יואל מרשק הוסיף ש"גידול דמוגרפי בקיבוצים ובניית חממות חינוכיות עבור בני הנוער הן מהמטרות החשובות ביותר שלנו בחיבור עם צעירים לפני ואחרי שירותם הצבאי.

מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים