מפגש דורות
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

מפגש דורות

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 3.1.2011

  

מפגש דורות מרגש, מסורת שהחלה לפני ארבע שנים, התקיים בהשתתפות נגני "תזמורת בני הקיבוצים" לנגני "התזמורת הקאמרית הקיבוצית", בשמה החדש "תזמורת נתניה-הקאמרית הקיבוצית".

 

הקונצרט המשותף התקיים באולם במזרע (המארח מדי שנה את הקונצרט), השנה בניצוחו של המנצח דורון סלומון (לשעבר בקאמרית הקיבוצית וכיון מנהלה המוסיקלי של "הסימפונייטה הישראלית באר שבע") והסולן הכנר הצעיר שי נקש מאנסמבל הקשתנים הבוגרים. ביחד הם ניגנו את מוצארט בקונצרטו לכינור מס' 5 ואת ביזה - שתי הסואיטות "לארלזיין" (הנערה מארל).

 

בהזדמנות זו נספר גם על תזמורת בני הקיבוצים ושלוש חטיבותיה, אותן מנהלות שלומית דגן (מעגן מיכאל) וניצן כספי (קיבוץ מגן). הקשתנים הצעירים והבוגרים כונסו למספר ימי אימון באכסניית נורדיה, והנושפים בכפר הנוער "ניר העמק". הקשתנים הצעירים מונים כ-40 נגנים בהדרכתו ובניצוחו של הכנר איל קלס, המחליף את הכנר גלעד הילדסהיים (הכנר הראשון של הקאמרית הקיבוצית שעשה תפקיד זה בשנים האחרונות). הכנס הסתיים בקונצרט קצר מיצירות ויוואלדי וברטוק.

 

נגני אנסמבל הקשתנים הבוגרים (כ-35 נערים ונערות) עם מדריכם ומנצחם הוותיק הצ'לן אורי חן הכינו את היצירות ל"מפגש הדורות המוסיקאלי". הנושפים (כ-70 חבר'ה) ומנצחם הוותיק עופר עין-הבר הכינו קונצרט באולם בקיבוץ מזרע המארח אותם מספר פעמים בשנה - קונצרט המשאיר תמיד טעם של "עוד".

  

מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים