פנסיה הוגנת
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

פנסיה הוגנת

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 28.12.2010

 

שלומית צימרינג

היחידה למשאבי אנוש ממשיכה לקיים כנסים אזוריים על ניהול נכון של תהליכי פרישה מהעבודה לחברי הקיבוץ

 

בשבוע שעבר נערך כנס בנושא זה בקיבוץ נען, בהשתתפות של 75 נציגי קיבוצים - מנהלי קהילה ומשאבי אנוש, רכזי בריאות ורווחה, ואף נציגי ותיקים. הדגש היה על היבטים המעשיים של היציאה לפרישה בדרך נכונה והוגנת מעבודה. בעבודה בקבוצות קטנות החליפו המשתתפים דעות, התייעצו וגיבשו דרכי פעולה מתאימות להכנת אנשים לפרישה בדרך שתהיה הוגנת ונכונה.

 

למרות שהוגדר כ"כנס אזורי" הגיעו משתתפים לא רק מאזור השפלה אלא גם מהדרום הרחוק ומצפון הארץ, דבר שהעיד על רלוונטיות הנושא - פרישה מעבודה - עבור כלל הקיבוצים. הכנס הבא יתקיים בגליל העליון ב-1 בפברואר, ובחודש מרץ מתוכנן כנס בעמק יזרעאל.

 

פרישה נכונה

 

שלומית צימרינג, מנהלת תחום מש"א במטה התנועה מסבירה: מרבית הקיבוצים מתלבטים היום לגבי הדרך הנכונה ללוות את החברים הותיקים לקראת הגיל השלישי בנושא התעסוקה.

 

יחד עם ההיענות לרצון חלק מהחברים להמשיך לעבוד גם בגיל המבוגר, מעמיקה התפישה הנותנת לגיטימציה וחיזוק לרצון החברים להקדיש את זמנם בגיל השלישי לפעילויות פנאי, תרבות, תחביבים והתנדבות וליהנות מבילוי עם משפחתם וחבריהם.

 

תשומת לב רבה ניתנה עד כה בקיבוצים להסדרה ולמימון קצבאות הפנסיה. פחות דגש הושם על בניית תהליך הפרישה, הכנת גופים חברתיים לטיפול הולם ויצירת מסגרות לפרישה מסודרת והוגנת המכבדת את החברים הותיקים.

 

תהליך הפרישה מהעבודה נמצא באחריותם של מנהלי משאבי אנוש ומנהלי הקהילה אך להצלחתו יש לשלב בטיפול גם גורמים נוספים בקהילה.

 

בכנסים נפרסים היבטים אישיים וחברתיים של פרישה ודרכי הכשרה לניהול נכון של הפנאי. וגם על דרכים לעיצוב תהליך נכון של פרישה, והדרך בה קיבוץ יכול ליצור מערך תמיכה בגמלאים, ואת ניסיונם המעשי של מנהלים בשיטה של "קפה ידע" בהנחיית ענת רוזנבלט, יועצת ארגונית ומאמנת מנהלים.

 

השתתפות בכנס של כמה גורמים מאותו הקיבוץ יפתח את השיח הפנימי בינכם בנוסף ולהרחבת מעגלי ההיכרות עם העוסקים בתחום בקיבוצים השכנים ולמידה הן ממומחים והן מהידע והניסיון שנצבר בתוכנו. התייעצות ומידע אצל שלומית בכתובת hr@tkz.co.il

מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים