צוות תנועתי סייר בקיבוץ בית אורן (מצורפות תמונות)
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

צוות תנועתי סייר בקיבוץ בית אורן

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 4.12.2010

 

צוות של מטה התנועה בראשות ולוולה, עמרי כנען (שמרכז מטה חירום תנועתי ואת פניות הקיבוצים לעזרת המפונים), יואב מרגלית (מחלקת הביטחון) ואביב לשם (דובר) סייר ביום שישי 3.12.2010 באזור השריפה בכרמל. תחילה נפגשנו עם חברי קיבוץ בית אורן שפונו לעתלית, בדרך ללינת לילה בקיבוצים נחשולים ושדות ים.

בעתלית אמר להם מזכיר התנועה, ולוולה, שהוא פועל מול שר צמרת המדינה על מנת להבטיח את שיקומו המהיר של הקיבוץ. כבר ביום ראשון, ציין, נקבעה פגישה עם שר החקלאות ופיתוח הכפר, שלום שמחון, ועם מנכ"ל משרדו, יוסי ישי, על מנת לאמוד את הנזקים לקיבוץ, לבתיו, לתשתיותיו, לענפי חקלאות ולמפעל התעשייה.

אחר כך המשיך הצוות שכלל גם את איציק בדר, מנכ"ל גרנות, לקיבוץ בית אורן, לראות את הנזקים ולחזק את קבוצת החברים שנשארה אמש במקום להילחם באש. המראות קשים, בעיקר בחלקו הצפוני. יש בין 35-40 דירות ומבני ציבור שרופים, כל הצמחייה והיער שרופים. המון עשן ופיח באויר. ביום ראשון, כאמור, מתחיל שלב תכנון השיקום. החברים, שסקרנים מאוד לדעת מה וכמה נפגע בקיבוצם יחזרו לבית אורן בתוך כמה ימים. לאלה שבתיהם עלו באש הסיפור ארוך ומסובך הרבה יותר.

גם היום נמשך זרם פניות של קיבוצים וחברים לארח את המפונים. עמרי כנען, מנהל אגף מלווי קיבוצים שמרכז פעילות מטה חירום תנועתי אסף כבר למעלה מ-60 פניות של קיבוצים שהציעו לארח בתחומם את המפונים. כרגע מתארחים אנשי בית אורן בנחשולים ושדות ים, במידת הצורך יעשה שימוש בהצעות אירוח של קיבוצים נוספים.

מספר הטלפון של עמרי 050-7677918

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים