מאה שנה בשיעור
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

מאה שנה בשיעור

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 22.11.2010

 

מאה שנות קיבוץ גם במערכת החינוך. ה"מורים": בוגרי תנועות הנוער 'הכחולות'

 

מהשבוע הקרוב ועד לחופשת הפסח - מבצע נוסף במסגרת אירועי מאה שנות קיבוץ שמפיקה התנועה. הפעם, שיתוף פעולה עם משרד החינוך - 'שיעורי מחנך' על מאה שנות קיבוץ, במאות בתי ספר ברחבי הארץ.

 

במסגרת המבצע יעברו בחודשים הקרובים בבתי ספר בערים עשרות מדריכים, בוגרי שלוש תנועות הנוער 'הכחולות' - הנוער העובד והלומד, השומר הצעיר, המחנות העולים, ויעבירו בשעה המוגדרת "שעת מחנך" מערך שיעור מיוחד על הקיבוץ בשנת המאה. התכנים יכללו רקע היסטורי על רעיון הקיבוץ, החלוצים, חיים בקבוצה, דילמות ותמורות שחלו באורח החיים, תרומת הקיבוץ להקמת המדינה, לביטחון, לכלכלה ולתרבות הישראלית, ותפקידו של הנוער בעיצוב המציאות בקיבוץ ובמדינה.

 

בשבוע הראשון יסתערו המדריכים על 200 כיתות בבתי ספר במרחבי תל-אביב, מרכז, צפון וחיפה של משרד החינוך. המבצע ימשך עד לחופשת הפסח, ובסך הכול צפויים המדריכים-מורים לשעה לעבור בכ-4,000 כיתות ברחבי הארץ.

 

היוזמה למהלך היא של מזכיר התנועה, ולוולה, שקיבל לכך את ברכת שר החינוך, גדעון סער, ומנכ"ל המשרד, שמשון שושני. את מערך השיעור וחלוקת המדריכים לפי בתי הספר עשו אנשי מחלקת החינוך התנועתית מול מקביליהם במינהל חברה ונוער של משרד החינוך.

 

מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים