נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
שלוש ארבע לפרישה

 אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 17.11.2020

 

איך מנהלים תהליך פרישה מהעבודה?

 

היחידה התנועתית למשאבי אנוש ממשיכה לארגן כנסים אזוריים בנושא "ניהול נכון של תהליכי פרישה מהעבודה" לחברי הקיבוץ. הכנס הבא יתקיים בעוד כחודש, ב-21/12 בקיבוץ נען.

 

לכנס מוזמנים מנהלי משאבי אנוש, מנהלי קהילה והנהלות קיבוצים, וממלאי תפקידים במערך הרווחה בקיבוץ. "השתתפות בכנס של כמה גורמים מאותו הקיבוץ עשויה לפתח שיח פנימי בנושא בקיבוץ, בנוסף ולהרחבת מעגלי ההיכרות עם העוסקים בתחום בקיבוצים השכנים, ולמידה ממומחים שידברו בכינוס" אומרת שלומית צימרינג, מנהלת היחידה למש"א.

 

בכנס נשמע מספר הרצאות על היבטים אישיים וחברתיים של פרישה מפי דליה נקר, מנהלת מרכז "גיל מהות" ומומחית בתחום הזקנה והפרישה. על הכשרה לניהול נכון של הפנאי בגיל השלישי תספר מירב גרנות-גלעד, מפתחת מיומנויות ותוכניות בתחום הפנאי, סמדר שגב - מנהלת מש"א בנען תדגים מניסיונו של הקיבוץ בתחום הטיפול בגמלאים, בהרצאה נוספת יפרסו דרכים לעיצוב תהליך של פרישה והמלצות על מתווה הקמת מערך תמיכה בגמלאים על פי ניסיון שנצבר במחלקות למשאבי אנוש ולרווחה בתנועה הקיבוצית. ולסיום, דיון משותף וגיבוש תובנות בשיטה של "מעגלי עמיתים" בהנחיית ענת רוזנבלט, יועצת ארגונית ומאמנת מנהלים.

 

את בחירת הנושא מסבירה שלומית בכך שיחד עם ההיענות לרצון חלק מהחברים להמשיך לעבוד גם בגיל המבוגר, מעמיקה התפישה הנותנת לגיטימציה לרצון החברים להקדיש את זמנם בגיל השלישי לפעילויות פנאי, תרבות, תחביבים, התנדבות ובילוי זמן איכות עם משפחה וחברים. תשומת לב רבה מושמת בקיבוצים להסדרה ולמימון קצבאות הפנסיה. אני סבורה שלא מספיק מושם דגש על בניית תהליך הפרישה, ובתוך כך הכנת גופים חברתיים לטיפול הולם ויצירת מסגרות לפרישה מסודרת והוגנת המכבדת את החברים הותיקים.

 

הרשמה ומידע בקשו משלומית בכתובת hr@tkz.co.il.

 

מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים