מדריכי הנעורים מגויסים
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
 

מדריכי הנעורים מגויסים 

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 16.11.2010

 

יואן (ימין) ונוקי (שמאל)

במחלקת הביטחון התנועתית שעוסקת בהכנת תלמידי יא' ו-יב' לקראת השרות הצבאי וליווי במידת הצורך במהלך השרות הסדיר החליטו לארגן את מדריכי הנעורים בקיבוצים למשימה החשובה של הכנת הנוער לשרות בצה"ל.

 

בדצמבר (22/12 בבניין המועצה האזורית דרום השרון) תקיים התנועה כנס ראשון להכשרת מדריכי נעורים מקיבוצים שהביעו רצון להשתתף במהלך החדש. המהלך הוא פרי שיתוף פעולה של מחלקת הביטחון עם מחלקת החינוך, שמלווה מדריכים בחינוך הבלתי-פורמלי בקיבוצים. במפגש ביום רביעי צפויים להשתתף כ-80 מדריכי נעורים.

 

יואב מרגלית, מנהל מחלקת הביטחון: "למדנו מיסיון העבר עד כמה חשובה ומועילה הכנה מקדימה לשרות הצבאי. אין טוב ממדריך הנעורים שכבר עבר את השרות הצבאי ומכיר את הנערים להעביר מערך הדרכה בנושא. את מערך ההדרכה על צה"ל, יחידותיו, ואפשריות השרות יעבירו מדריכי הנעורים כמערך הדרכה סדור ו'יתבלו' את הפעולה מניסיונם האישי כחיילים בצה"ל.

 

הכנס יערך בבניין המועצה האזורית דרום השרון. ניתן עדיין להירשם במחלקת החינוך.

 

חוצה ישראל

 

בינתיים סיימו נוקי ויואב ממחלקת הביטחון את המסלול השגרתי - סבב הסברה ב-45 בתי ספר אזוריים - בהם לומדים בני קיבוצים במגוון נושאי שלבי הגיוס, צה"ל ויחידותיו.

 

נוקי מספרת שלשנתון יב' קיימת כיום אופציה של אבחון תעסוקתי אליו הם מכינים את המועמד או המועמדת. לדבריה, לא פחות חשוב הוא מסירת מידע והסברים גם להורים של תלמידי יב', עמם אנחנו נפגשים בכדי לעדכן ולשתף אותם כהורים בתהליך ההכנה לשרות ובשרות הצבאי עצמו. מפגשים אלה חשובים ותורמים רבות ליכולת ההורים לעזור בשעת הצורך.

 

מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים