מסע בעקבות ערכים
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il

מסע בעקבות ערכים

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 9.11.2010

 

1,200 תלמידי י"ב מקיבוצים, מושבים וישובים קהילתיים ישתתפו במסע המסורתי שמקיים אגף המשימות בחופשת חנוכה. מטרות המסע, שיארך ארבעה ימים (5-8/12), הן עידוד לשרות משמעותי לפיקוד ומנהיגות בצה"ל, עידוד לשירות לאומי לבעלי פטור רפואי וליציאה לשנת שירות טרום צה"ל, היכרות עם "חבל ארץ בלתי נודע" - גבול מצריים, הגברת מודעות לשאלות "בוערות" ושסעים בחברה הישראלית, וגיבוש מחזור י"ב סביב אתגרים ומשימות.

 

יואל מרשק, מנהל אגף המשימות מפרט: את היום הראשון נפתח בבית הספר לקצינים - בה"ד 1 - במפגש עם המפקד, אל"מ ערן לוי. לאחר מכן ניפגש עם צוערים ונצפה בתרגיל אש. התחלת המסע דווקא שם היא קריאת כיוון לנוער - לכאן אנו מייעדים אתכם. בערב ניפגש עם שר הביטחון - אהוד ברק, ונסיים בלינת לילה ב"הר חורשה".

 

הורה מדורה

 

ביום השני מתחילה רכיבה על אופניים לאורך גבול מצרים. בדרך עצירות לתצפיות ותחנות הסברה על צה"ל, זכויות אדם, יריד היכרות עם 89 משימות שנת השרות, ושיחה לתוך הלילה עם ח"כ שלי יחימוביץ'. ביום השלישי ממשיכים לפדל לאורך הגבול, עוצרים לתחנות הסברה על יחסי ישראלים-פלשתינים, טוהר הנשק, יחס ישראל לפליטים מאפריקה, זכויות עובדים, ומסיימים ליד המדורה עם יו"ר קדימה - ח"כ ציפי לבני. ביום הרביעי ממשיכים רכיבה לאורך הגבול והיכרות עם שדרות החברה הישראלית - רבני ההתנחלות "יצהר" ו"חוות גלעד", ארגון אמנסטי, פורום הורים לשוויון בנטל הגיוס, מטה המאבק לשחרור גלעד שליט, ארגון הנוער הגאה, וסיום המוני סמוך לכרם שלום עם הרמטכ"ל - רא"ל גבי אשכנזי. לאחר טקס הסיום נוסעים כולם לירושלים למצעד לפידים, לילי מהר הרצל לאוהל המחאה של משפחת שליט, שם תיערך עצרת.

 

מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים