ב-15/11 מתחילה מלאכת חקיקת שמות הנופלים באתר לזכרם של נופלי התנועות הקיבוציות במערכות ישראל
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il

ב-15/11 מתחילה מלאכת חקיקת שמות הנופלים על לוחות ההנצחה

באתר לזכרם של נופלי התנועות הקיבוציות במערכות ישראל

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 31.10.2010

 

רשימת השמות המלאה תהיה נמצאת ב"אתר הקיבוצים" מסוף שבוע זה. הצוות המארגן מבקש מקיבוצים וממשפחות הנופלים לבדוק את נכונות הפרטים לפני תחילת חקיקת השמות !!!

 

בחמישה עשר בחודש נובמבר השנה (15.11.10) יוחל בחקיקת שמותיהם של כשלושת אלפים חללי התנועות הקיבוציות במערכות ישראל ובהגנה על היישובים מאז ראשית ימי ההתיישבות הקיבוצית ב-1910. השמות יונצחו על גבי לוחות האנדרטה שב"יער הקיבוצים" הסמוך למשמר העמק.

 

בשנה האחרונה עמל צוות תנועתי על איסוף שמות הנופלים שהתקבלו מ-230 קיבוצים. האיסוף התבצע מול מזכירויות וארכיוני הקיבוצים. על הלוחות באנדרטה ייכתב שם החלל, שם הקיבוץ ושנת הנפילה (עברית וכללית) של כל אחד.

 

הצוות שעובד על איסוף השמות כולל את עזרא רבין (געש), מוטק'ה בן פורת (לשעבר כברי), עמיקם אסם (אפיקים), דנה גורן (עין החורש), איציק שפרן, וד"ר אירית בר נתן. למרות העבודה הקפדנית שהושקעה באיסוף הפרטים, הצלבתם ובדיקות נוספות, יש צורך לקיים "בדיקה אחרונה" כדי למנוע טעויות, שלאחר חקיקתן באבן, אי אפשר יהיה לתקנן. לכן מבקשים חברי הצוות ליידע כי שמות כל הנופלים שיחקקו במקום מופיעים ב"אתר הקיבוצים" באינטרנט, בכדי שכל קיבוץ או משפחה תוכל לעבור על הרשימה ולבדוק את הפרטים.

 

"אנו מבקשים מציבור החברים ומהנהלות הקיבוצים להיכנס לקישור בראש האתר או ללחוץ כאן,  למצוא את שמות חללי קיבוציהם ולוודא, כי אמנם לא נפלה טעות בשם או במועד הנפילה. והיה אם נתגלתה טעות כלשהי, או התברר כי נשמט חס וחלילה מן הרשימה שם של אחד החללים יש להזדרז ולהביא זאת לידיעת צוות האנדרטה עד יום ב', 15/11, באמצעות דוא"ל ezrarabin@gmail.com וכך ניתן יהיה במועד שנקבע להתחיל במלאכת החריטה ולבצעה כראוי לכבודם של הנופלים.

 

לקישור לרשימת הנופלים עפ"י קיבוצים ו/או שמותיהם - לחץ כאן
לכתבה בנושא, הדף הירוק, 22/4/10
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים