מבצע סבים
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il

מבצע סבים

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 19.10.2010

 

יעל אייזנר (ימין), אורית גלאור (שמאל)

התנועה מציעה הכשרות בנושא בריאות, רווחה, סיעוד וזקנה בקיבוץ

 

במחלקה התנועתית לבריאות ורווחה בקיבוצים הכינו סדרת השתלמויות לאנשי המקצועות הרלוונטיים בקיבוצים, במטרה לענות על אתגרי ענף הבריאות והרווחה בקיבוץ - חתירה למצוינות בשירות ענף הבריאות, ניהול המשאב האנושי בענף, וטיפוח רווחת הקשיש בקיבוץ. על ההשתלמויות מסבירות אורית גלאור ויעל אייזנר.

 

בינואר יפתח קורס הכשרה לטיפול ברווחת הקשיש בקיבוץ. תחום טיפוח ופיתוח מצוינות בשירות הנו אחת מאבני היסוד של ענף הבריאות. מתוך השקפת עולם זו נבנתה סדנת הכשרה שמטרתה לטפח, לפתח ולהרחיב בקרב מנהלים בתחומי הבריאות והרווחה בקיבוץ. הנחת היסוד היא שמנהל המודע לחשיבות טיפוח איכות השירות כאחת ממטרות העל, ידע גם לרתום אליו את הכפופים לו ואת המערכת כולה לשפר איכות השירות לשביעות רצון חברי הקיבוץ. בין הנושאים שילמדו: מבוא לתורת השירות, שירות לקוחות בענף הבריאות, משוב כמנוף לצמיחה, התמודדות עם תלונה, בניית תכנית עבודה שנתית, טיפול בלקוחות קשים ועוד. את הסדנא תנחה אוולין רותם מקיבוץ נתיב הל"ה.

 

קורס נוסף הוא ניצול משאבי אנוש בענף הבריאות: אורלי רם מקיבוץ מעגן מיכאל תנחה קבוצת עמיתים - מנהלי תחום בריאות ורווחה ובתי סיעוד, במטרה להנחיל את טיפוח המשאב האנושי בארגון. בקבוצה נייחד זמן לדילמות ניהוליות, ניהול קונפליקטים ושימוש בכלים מעולם הגישור, עבודת צוות, ניהול ישיבות, מוטיבציה ומתן משוב. אנו רואות חשיבות עצומה בהעמקה בעולמות התוכן של ניהול המשאב האנושי בענף הבריאות והרווחה, מתוך הבנה שמקור העוצמה בענף הבריאות טמון במשאב האנושי המאייש אותו.

 

רווחת הקשיש בקיבוץ: אחרי כמעט עשור בו לא התקיים קורס לעוסקים בתחום רווחת הקשיש בקיבוץ ייפתח בראשית נובמבר קורס ייחודי ומרתק בשיתוף עם מרכז אשל. בקורס הכשרה מקיפה על היבטיה של הזקנה, והתמודדות עם מאפייניה הייחודיים של הזדקנות בפריפריה בכלל ובקיבוץ בפרט. לאור הביקוש הגדול להרשמה לקורס, ומספר המקומות המוגבל באשל, חלק מהפונים לא נתקבלו. אנו מצרות על כך מאוד, ומבטיחות להמשיך וללחוץ לפתוח קורס שכזה גם בשנים הבאות. כמו כן חשוב לציין עבור המאוכזבים לבדוק השתלבות בקורסים אחרים באשל בתחום הזקנה. גם במכון הגריאטרי שליד שערי צדק מתקיימים מגוון קורסים בעלות נמוכה לעוסקים בתחום הזקנה. אין ספק שהמספר הרבה של המתעניינים בקורס הזה מעיד בצורה הטובה ביותר על הצורך להמשיך ולהתמקצע בתחום הזקנה, ועל האתגר הגדול העומד בפנינו בתחום זה.

 

מידע נוסף והרשמה בכתובת www.kibbutz.org.il/b-revacha/. לקבלת עדכונים במידעון אינטרנטי החודשי מוזמנים להירשם בכתובת eti@tkz.co.il

 

מידעון הבריאות מס' 5
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים