הבנקים מחזרים
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il

הבנקים מחזרים

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 12.10.2010

 

שמוליק דודאי

כנס על הסדרי מימון בנייה בקיבוץ

 

חברת מצפן, שבבעלות התנועה הקיבוצית וברית פיקוח-מבט, תקיים ביום שני הקרוב (18/10) כנס ארצי בנושא דרכי מימון בנייה בקיבוץ.

 

שמוליק דודאי, מנכ"ל מצפן מסביר: בשנים האחרונות נוצר צורך גדול בקבוצים בבנייה חדשה ושפוץ מבנים קיימים. הדבר נובע מהצטרפות חברים חדשים. בגלל שלא ניתן לקבל משכנתאות עד לסיום תהליכי שיוך הקרקע לחברים באופן מלא במינהל מקרקעי ישראל נוצר מצב של תקיעות בקיבוצים רבים. בחודשים האחרונים חלה תזוזה בנושא השגת מימון בעקבות התעניינותם של כמה גופים עסקיים המבקשים להעמיק מעורבות במתן מימון לבנייה בקיבוצים. בכנס נאפשר מפגש ישיר בין הגופים העוסקים במימון בתחום זה לבין הלקוחות הפוטנציאלים מהקיבוצים שמחפשים את אפשרויות המימון האלו.

 

בתחילת הכנס יברכו "הבעלים" - זאב (ולוולה) שור, מזכיר התנועה הקיבוצית, ורו"ח ירון רייכמן, מנכ"ל ברית פיקוח. אחריהם עו"ד יונתן (יוני) הולצר, לשעבר מנכ"ל בנק אדנים שיסביר "איך מדברים עם בנקאי", יום טוב סרנגה, מנהל פרויקטים במצפן על התארגנות לבניה בקיבוץ עם קשיי מימון, חיים פרייליכמן, מנכ"ל בנק איגוד יציע פתרונות מימון כפי שמומשו כבר בכמה קיבוצים, עו"ד אהוד (אודי) פלד, יו"ר קרן קמ"ע ומנהל אגף הכלכלה בתנועה הקיבוצית על שילוב ערבויות קרן קמ"ע בהסדרי מימון לבניה, שמוליק מנצור על פתרונות המימון של בנק דיסקונט. מרצים נוספים הם עו"ד איתן ניר על דגשים משפטיים בהתקשרויות לצרכי מימון, שאול שניידר על פתרונות המימון של בנק לאומי, רו"ח רביב ישי ממבט יועצים על היבטי מיסוי ומימון בבניה קיבוצית לקיבוץ ולחברים, עו"ד מיכי דרורי היועץ המשפטי של התנועה הקיבוצית יביא עדכון לגבי הטיפול בנוהל זכאויות שיכון חדש לחברי קיבוצים ומיכאל לסרי על אנרגיה סולארית כמקור מימון לבניה.

 

לפרטים נוספים:  www.mazpen.org או במייל mazpen.org@gmail.com

 

תוכנית הכנס 'דרכי מימון בנייה בקיבוץ'
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים