עמיתי מש"א מחליפים טיפים
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il
עמיתי מש"א מחליפים טיפים

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 4.10.2010

 

שלומית צימרינג

עם תחילת השנה החדשה חודשו מפגשי ארבע "קבוצות עמיתים" של מנהלי משאבי אנוש בקיבוצים ובמפעלי תעשייה של קיבוצים. שתי קבוצות "צפוניות" נפגשות בעמק יזרעאל, בשיתוף פעולה עם "מעברים בעמק". שתי קבוצות מקבילות לאזור הדרום מתקיימות בנגב, בשיתוף פעולה עם "מעברים נגב מערבי" ו"מעברים נגב צפוני".

 

שלומית צימרינג (מגל) מנהלת ליווי מש"א בקיבוצים מטעם מטה התנועה מובילה את מפגשי הקבוצות. "קבוצות העמיתים" חשובות כבימת מפגש, למידה ותמיכה למנהלי התחום בקיבוץ ובמפעל. המפגש כקבוצה תורם להרחבת הידע והיכולת האישית, להפריה הדדית ויצירת שפה מקצועית משותפת ולהתמודדות בסוגיות ואתגרים המשותפים לרבים מהם. זו גם הסיבה שה"עמיתים" - ותיקים וחדשים - הם שקובעים את הנושאים לדיון, ללמידה מעשית, ובכך יוצרים ומחזקים קשרים בלתי פורמאליים ביניהם וצמיחה משותפת. לדבריה, האינטראקציה בין מנהלים בעלי ותק שונה מסייעת מאוד להעשרת הדינאמיקה בקבוצה.

 

את הסיבה שהמפגשים מתקיימים בקבוצות נפרדות למנהלי מש"א בקיבוץ ובמפעל מסבירה שלומית בכך שאמנם המקצוע הוא אותו מקצוע בכל ארגון, אך עדיין קיים הבדל בתרבות הארגונית בין ניהול המשאב האנושי בקיבוץ עם זה שבמפעל התעשייה.

 

וגם בעמק ובגרנות

 

שתי קבוצות עמיתים נוספות, אחת למנהלי מש"א בקיבוצים עמק הירדן ועמק המעיינות והגולן והשנייה, למנהלי מש"א במפעלי קיבוצי גרנות מתוכננות להיפתח במהלך השנה.

 

מעוניינים להצטרף ? מוזמנים לשלוח מייל ל-שלומית בכתובת hr@tkz.co.il

 

כנס שנתי

 

הכנס השנתי (19/10 בסמינר אפעל) השישי למנהלי משאבי אנוש בקיבוצים ובתעשייה הקיבוצית יתרכז השנה בנושא משאבי אנוש כמעצב התרבות הארגונית. על תרבות ארגונית ותכני הכנס מסבירה שלומית צימרינג, מנהלת מש"א בתנועה:

 

אמיר ידלין, סמנכ"ל מש"א ב"קמהדע" יציג מודל מעשי של התנהלות לאורם של חזון וערכים. איתן מאירי, פסיכולוג המתמחה במניעת התעללויות בעבודה ירצה על טיפול בהתנהגויות לא ראויות בעבודה. עוד נתעדכן בהיבטים המשפטיים של העדר יחסי עובד-מעביד בין חברי הקיבוץ ובין מפעלים וענפים בהם הם עובדים. נעסוק בהשפעת מיזוגים ושותפויות על מנהלים ועובדים, בתקשורת פנים ארגונית אפקטיבית, בתרומתו של מבקר הפנים ביצירת תרבות ארגונית הוגנת, ובחשיבה יצירתית בניהול המשאב האנושי.

 

לכנס מוזמנים גם מנהלי קהילה בה אין מנהל מש"א מקצועי, בכדי לרכוש כלים מקצועיים לניהול המשאב האנושי בקיבוצם. עוד מידע ב-03-6925245.

 

לסדר יום ולהרשמה לכנס השנתי למנהלי מש"א - לחצו כאן
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים