מישהו שומע אותך
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il

מישהו שומע אותך

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 21.9.2010

 

ד"ר סמדר סיני

ביחידה לקדום נשים ממשיכים גם בתשע"א בפרויקט הכשרת ממונות מניעת הטרדה מינית בקבוצים. ד"ר סמדר סיני (עין גב) מדווחת כי שני קורסים נוספים יפתחו אחרי החגים, במועצות האזורית מנשה וגליל עליון. וכבר על הפרק קיום קורס מתקדם, הפעם לצוותי מעורבות (צח"י חברתי). אלה יוקמו לטיפול אם וכאשר יתרחש אירוע פגיעה מינית בקבוץ. ההכשרה, חמישה מפגשים, תתקיים ברמה האזורית - מקרית שמונה בצפון ועד באר שבע בדרום. הקורסים מיועדים לצוותים המסייעים לניהול אירוע של פגיעה מינית שלטיפול נכון נדרש ידע, רגישות, אמינות ועבודת צוות משותפת.

 

יום עיון בנושא מעמד גרושים ופרודים בקיבוץ המתחדש מתוכנן להתקיים לקראת סוף חודש נובמבר. לנושא מגוון היבטים, חלקם או רובם יועלו ביום העיון. העילה לטיפול בנושא היא שאלות רבות מ"השטח" ודילמות עמם מתמודדים חברים והנהגות קיבוצים. ביום העיון יועלו בין היתר זכויות וחובות, דמי מזונות, זכויות שיכון, והיבטי שיוך דירות. יום העיון יתקיים בשיתוף עורכי דין המתמחים בדיני משפחה, מציינת סמדר.

 

נושא נוסף בטיפולה של סמדר הוא מעמדן של נשים חד-הוריות בקבוץ המשתנה. בהקשר לכך מציינת סמדר באכזבה כי מעט מדי קבוצים מגלים עניין בנושא. "משפחה חד-הורית היא חוליה חלשה יחסית בקיבוץ ונדרשת התייחסות מיוחדת לקבוצה זו בקיבוץ, אומרת סמדר. אני מזמינה מנהלי קהילה לקבל מאתנו מסמך שחיברנו, בשיתוף המחלקות המשפטיות של התנועה ושל נעמת, בו מפורטים זכויות חד-הוריות ומה מגיע להן מהמדינה ומהקיבוץ. www.kibbutz.org.il/nashim

 

מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים