מריחים בקו'ם
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il

מריחים בקו"ם

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 20.9.2010

 

יואב מרגלית ונוקי גולדפישר

החל סבב הסברה על צה"ל לתלמידים ולהוריהם

 

שנת הלימודים שנפתחה הביאה עמה גם סבב הסברה מחודש שעושים אנשי מחלקת הביטחון התנועתית - נוקי גולדפישר ויואב מרגלית - לתלמידי יא' ויב' בבתי הספר הקיבוציים-אזוריים. מערכי ההסברה בבתי הספר נעשים עם נציגים מחילות שונים, ומשתתפים בהם תלמידים, וגם הורים של מועמדים לגיוס.

 

אפרופו הורים - בשנים האחרונות מעורבותם של אלה גדלה מאוד. במחלקת הביטחון התנועתית רואים זאת בברכה. "אנו מייחסים חשיבות רבה לעדכון, שיתוף ויידוע הורים על תהליכי מיון, הכנה וגיוס. הורה מיודע פחות מודאג", מדגישים נוקי ויואב, שבנוסף למפגשי הסברה בבתי הספר מציעים מפגשי הסברה בקיבוצים להורים ולבני הנעורים.

 

מהלך חדש שמובילים במחלקת הביטחון, בשיתוף מחלקת החינוך, הוא הכנת תוכנית למדריכי הנעורים שתכשיר אותם לעסוק בהכנת בני נוער בקיבוץ שרות הצבאי. ההכשרה תתמקד בהכנה גופנית ומנטאלית, ותקנה למדריך הנעורים כלים ממשיים לעסוק בהכנה לצבא.

 

ועדכון אחרון של יואב ונוקי, תחושות שבלב: בימים אלה מקבלים בנות ובנים המיועדים לגיוס בנובמבר את יעדי שיבוצם בצה"ל. לאור היכרותם וקשר שיש להם עם מאות מתגייסים, מבקשים השניים לציין את התפעלותם ואפילו התרגשותם ממידת המוטיבציה לשרות קרבי ומשמעותי שיש לבנים ולבנות בקיבוצים. "זה מחמם את הלב מדי שנה לראות כיצד בוגרי בתי הספר שלנו ממשיכים במסורת המפוארת של שרות משמעותי ותרומה למדינה" מציינים השניים בגאווה.

 

לאתר מחלקת הביטחון
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים