מי ברשת
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il

מי ברשת

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 30.8.2010

  

הכניסה לכברי

בכברי מגבשים הסכמות רחבות: באילון קורצים לבנים

 

מטה התנועה שם פעמיו צפונה לביקור בקיבוצים כברי ואילון שבמועצה אזורית מטה אשר. בשני הקיבוצים הוותיקים נפגשנו עם ממלאי תפקידים ו'חברים מן השורה', על הפרק עמדו קשת של נושאים חברתיים וכלכליים, ביניהם מסלולי קליטת חברים חדשים ויחסי שכונת הרחבה-קיבוץ, מקורות פרנסה ותעסוקה, שיכון ובנייה, פנסיה והיבטים נוספים של ביטחון סוציאלי.

 

בכברי, קיבוץ איתן, אוכלוסייה של כ-600 נפשות, מתוכם כ-290 חברים. הכנסות הקיבוץ מתעשייה, חקלאות יזמויות זעירות ושכר חברים. הנהגת הקיבוץ מובילה בשנים האחרונות מהלך שינוי ומעבר למודל רשת ביטחון. על מנת להביא בתקופה הקרובה מודל מוסכם קיימו מפגשים אישיים עם החברים, כעת דנים בהסתייגויות שעלו במפגשים אלה, ואם יאושר המודל בהצבעה מקווים ליישום כבר בינואר 2011. במקביל, מובילים הקמת שכונת בנים של 72 מגרשים.

 

אילון

אילון כבר ברשת הביטחון עשור שנים. הקיבוץ היה שרוי במשבר כלכלי חריף, שהצריך הסדר חובות ומחיקה משמעותית. לצד 200 החברים בקיבוץ מתגוררים למעלה מ-400 תושבים בשכונת הרחבה קהילתית מהגדולות בגליל. לאחר שנות מתיחות וניכור מתרגלים לחיות ביחד. מצגת שהציגו מלווי הקיבוץ מטעמנו - אמנון צורף וליאת פאר - הראתה שהכנסות לקיבוץ מגיעות רק מחקלאות ומיזמויות עסקיות, הקיבוץ מתחיל ליישם מסלול של קליטת בנים גם לחברות, הפנסיה תקציבית כבר בגובה של 2,900 שקלים, ומאז 2007 הון עצמי חיובי (לאחר הסדר ומחיקת חובות).

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים