חוזר הניגון
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il

חוזר הניגון

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 17.8.2010

   

עופר רימון

14 גרעינים התמקמו בקיבוצים

 

תנועת הצופים תופסת את מקומה כספקית הראשית של גרעינים לקיבוצים. שלושה גרעיני נח"ל יגיעו לקיבוצים כיסופים, נח"ל - עוז וניר-עוז. 11 גרעינים נוספים, של 260 בני ובנות "צבר" - בני 'יורדים' שעלו לישראל לעשות שירות צבאי הגיעו לקיבוצים בארות יצחק, בית העמק, ברעם, חולית, חצרים, יפתח, כינרת, מלכיה, ניר יצחק, שדה אליהו ושמיר. הם מצטרפים ל-215 עמיתיהם שהתגייסו בשנה שעברה ואומצו בסאסא, יזרעאל, טירת צבי, דגניה א', עין השופט, מלכיה, לביא, אורטל ויראון. על כך מדווח עופר רימון (חצרים), איש אגף המשימות ורכז נח"ל בתנועת הצופים. גרעיני נח"ל של הצופים מורכבים מבוגרי שנת שירות, שעושים מסלול צבאי הכולל של"ת הכנה וגיבוש בקיבוץ, שירות צבאי של שנה וחצי בגדוד 50, בגדוד קרקל של גבעתי (בנות ובנים יחד) או הוראה בצבא. לאחר מכן פרק משימה לאומית של שנה בו הגרעין תורם לקהילה במתכונת דומה לשנת השירות, ולסיום פרק צבאי של חצי שנה ביטחון-שוטף. בתום השירות הצבאי בוחנים חברי הגרעין את המשך חייהם המשותפים כקבוצה.

 

בזכות עבודתם המסורה של צוותי ההדרכה בקיבוצים ושאר השותפים לפרוייקט, מתווספות למדינת ישראל קבוצות בני נוער ערכיים ש"עשו מעשה", בני נוער שאם נדע לקלוט אותם כראוי, עשויים לבנות את ביתם בארץ ובקיבוץ.

 

יואל מרשק, מנהל אגף המשימות: "הקיבוצים בפריפריה משוועים לדם צעיר ותנועת "הצופים" בסיוע אגף המשימות נרתמים לסייע. אנו פועלים עכשיו "לייצר" גרעיני נח"ל נוספים על בסיס בני קיבוץ בוגרי שנת השירות. הקיבוצים הראשונים שזכו "להשלמה" של אלה הם זיקים וכרם שלום. ההיסטוריה חוזרת והגרעינים חוזרים לקיבוצים במגמה של קליטה והתערות חברתית.

   

לאגף המשימות
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים