כבוד לגיל השלישי
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il

כבוד לגיל השלישי

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 17.8.2010

  

יעל אייזנר (ימין) ואירת גלאור (שמאל)

החלה הרשמה לקורס ניהול תחום רווחת הקשיש בקיבוץ

 

קורס ייחודי למגזר הקיבוצי - הכשרת רכזי רווחת הקשיש בקיבוץ, יתחיל בחודש נובמבר (2/11). הקורס הוא שיתוף פעולה מחודש של התנועה עם "אשל" - האגודה לתכנון ולפיתוח שירותים למען הזקן בישראל.

 

הקורס יימשך 13 מפגשים (78 שעות לימוד) שבועיים, ותכנית הלימודים בו נבנתה על ידי יעל אייזנר ואורית גלאור - המחלקה התנועתית לבריאות ורווחה. בנושאים שיילמדו מבוא לעולם הזקנה, מודלים ביו-פסיכו-סוציאליים, פסיכו-גריאטריה, דרכי תקשורת עם הזקן ומשפחתו, תהליכי פרישה, התמודדות עם אבדנים, שינויים ארגוניים בקיבוץ והשפעתם על הזקנים, תפיסת תפקיד רכז רווחת הקשיש בקיבוץ, עבודה עם שותפי תפקיד, חוקים ותקנות.

 

מטרות הקורס הינן הכרת תהליכי ההזדקנות והשלכותיהם על הקשיש, איתור צרכי קשישים בקיבוץ, גיבוש מענים הולמים, ופיתוח תפיסת תפקיד הכוללת ראיה מערכתית מחד, והתייחסות פרטנית מאידך" מסבירות השתיים. הייחוד של אשל הוא ניסיונם הרב בתחומי הזקנה והפעלת מערך שירותים לקשיש, וקאדר מרצים מעולים מתחומי הגרונטולוגיה והגריאטריה. את מטרות הקורס, הן מספרות, גיבשנו לאור הכרות מעמיקה עם העוסקים בתחום הזקנה בקיבוצים, והגדרתם את התחומים בהם הם מרגישים שחסר להם ידע חשוב להבנת עולמם של הזקנים, התהליכים העוברים עליהם, והתקשורת עימם.

 

"אנו רואות חשיבות רבה ביותר להשתתפות בקורס" אומרות יעל ואורית, ומנמקות בכך ש"מדובר בהזדמנות יוצאת דופן ליהנות ממיטב המרצים, ממחיר מסובסד על ידי אשל, ומהזדמנות לא רק ללמוד אלא גם לקדם ולטפח את תחום הזקנה בקיבוץ".

 

מומלץ להקדים ולהירשם מכיוון שמספר המקומות מוגבל.

 

פרטים נוספים יינתנו בשמחה בטלפון 03-6925245

   

לפרטים ולהרשמה לקורס "רווחת הקשיש בקיבוץ"
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים