חמיצר לא מתפשר: 6,000 פתרונים שגויים, ממשיכים לחפש את המטמון
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il

חמיצר לא מתפשר: 6,000 פתרונים שגויים, ממשיכים לחפש את המטמון

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 10.8.2010

    

ולוולה ומרום מחלקים פרסי משנה

גם בתום שלושה שבועות של משחק לא נפתרה חידת חמיצר במשחק "מחפשים את מטמון ה-100", שנערך במסגרת אירועי "מאה שנות קיבוץ".

 

בסוף השבוע שעבר, למרות החום הכבד, עשו כמה מאות ממשתתפי המשחק מאמץ והגיעו לקיבוצים אותם חשבו כ"קיבוץ המטרה". בשבוע קודם היה זה ברקאי שמשך אליו מחפשים רבים שסברו שבו נמצאות שתי המילים שהן הפתרון לחידה, הפעם היה זה קיבוץ גדות שהפך מוקד חיפוש עבור משתתפי המשחק. בינתיים, לשווא. בשונה מאשר בשבוע קודם, בסוף השבוע האחרון לא קיבלו מארגני המשחק טענות מצד משתתפים על שער כניסה סגור או סירוב קיבוץ זה או אחר לשתף פעולה עם 'המחפשים'.

 

שלושה שבועות להתחלת המשחק מראים מוני החשיפה על למעלה מ-30,000 ביקורים באתר החידה, 1,500 משתתפים שכבר התגבשו כקבוצה קבועה ברשת החברתית פייסבוק, ולמעלה מ-6,000 פתרונים (שגויים) שנשלחו בניסיון לפצח את "קיבוץ המטרה" ולזכות אגב כך במכונית משפחתית ובכרטיס טיסה לטיול מסביב לעולם.

 

קודקוד מחלק פרסי - משנה

 

ביום רביעי שעבר התקיים טקס חגיגי לעשרה זוכים ראשונים בפרסי-משנה שניחשו נכון חידות שבועיות, שהן מעין "חימום" לחידה הראשית, שטרם נפתרה. את הפרסים העניקו מזכיר התנועה הקיבוצית, זאב (ולוולה) שור, ומנכ"ל קבוצת משקי הקיבוצים, משה מרום, שייצג את נותנות הפרסים - leas4u, ישראcar, וכנפי משק.הפרס הראשון הוא רכב משפחתי וכרטיסי טיסה לטיול מסביב לעולם.

 

ולוולה אמר בטקס שמטרות המשחק הן לחשוף את הקיבוצים לכמה שיותר ישראלים, להמחיש את פריסת הקיבוצים, ולהכיר לציבור את ימי הראשית עם הקיבוצים של 2010.

 

ובסוכות: הקיבוצים מארחים

 

בימי קדם עלו המוני בית ישראל לירושלים בחג הסוכות, בחול המועד הקרוב צפויים ההמונים לעשות פעמיהם לעבר הקיבוצים. זהו התכנון של מטה אירועי מאה שנות קיבוץ. המטרה סומנה - לחשוף את הקיבוצים לכמה שיותר ישראלים, לחבר את הציבור, לקרב רחוקים. שלושים ושישה קיבוצים כבר נעתרו לבקשת התנועה 'לפתוח' את סוכתם ושעריהם, ולהוות מוקד אושפיזין לציבור הרחב.

 

השבוע נכנסו ההכנות להילוך גבוה - בכל קיבוץ התמנה איש קשר למטה התנועתי שמארגן את המבצע, הקיבוצים החלו מגבשים תכנית סיורים (ללא תשלום) במשק מתוך רצון להציג לאורחים מקרוב את חיי הקהילה, את פרנסות הקיבוץ ואטרקציות שונות, גם עסקיות. קיבוצים בהם כפרי נופש ובתי הארחה התבקשו להציע לאורחיהם סיורים ללא תשלום בחצר הקבוץ כחלק מהפעילויות המתוכננות לחול המועד סוכות.

 

הצוות המארגן - איציק שפרן וריקי רז, בשיתוף פעולה מלא עם מפיקי אירועי ה-100 חמי סל ודורון רות החלו לאסוף את תכניות הקיבוצים לאירוח. בשלב הבא תשלח לכל קיבוץ מארח חבילת פרסום שתכלול דגלים, כרזות ומנשרים שתוסיף נופך ססגוני לאירוח.

 

הכתובת לשאלות ומידע בנושא 100@tkz.co.il

 

מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים