התנועה הקיבוצית נרתמת לקליטתם בקיבוצים של ילדי העובדים הזרים שיגורשו מישראל על פי החלטת הממשלה אמש
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il

התנועה הקיבוצית נרתמת לקליטתם בקיבוצים של ילדי העובדים הזרים שיגורשו מישראל על פי החלטת הממשלה אמש

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 2.8.2010

  

פנתה לשר הביטחון בבקשה שיפעל להקפאת החלטת הממשלה

 

התנועה הקיבוצית בודקת את קליטה בקיבוצים של 400 ילדי העובדים הזרים אותם החליטה הממשלה לגרש: פנתה לשר הביטחון, אהוד ברק שיפעל להקפאת החלטת הממשלה שהתקבלה אתמול.

 

מזכיר התנועה הקיבוצית, זאב (ולוולה) שור, פנה היום בדחיפות לשר הביטחון ויו"ר מפלגת העבודה, אהוד ברק, בבקשה שיפעל להקפאת החלטת הממשלה אמש, לגרש 400 ילדי עובדים זרים בישראל, מכיוון שהתנועה הקיבוצית בודקת עם קיבוציה את האפשרות לקלוט את הילדים ללימודים ומגורים בקיבוצים.

 

מזכיר התנועה הקיבוצית הנחה את מנהל אגף המשימות של התנועה הקיבוצית, יואל מרשק, לפעול לאיתור קיבוצים שיקלטו את הילדים. אגף המשימות היה בעבר אחראי על גיוס אלפי אזרחים למשימות אבטחה בקו התפר המזרחי, ובשנתיים האחרונות מוביל מרשק את מחאת משפחת שליט להשבת בנם, חייל צה"ל גלעד שליט.

 

"מדובר בילדים שהם ישראלים לכל דבר. יש לנו חובת מוסרית כלפיהם. דווקא לנו, בני העם היהודי שסב לאורך ההיסטוריה מאפליה, גזענות וגירוש אסור לגרש אנשים ממדינת ישראל" אמר מזכיר התנועה הקיבוצית, זאב ולוולה שור.

 

הערב יכנס יואל מרשק דיון חירום עם ארגונים חברתיים הפעילים בנושא מהגרי העבודה, ובמהלך הימים הקרובים יימשך מבצע איתור הקיבוצים הקולטים.

 

 

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים