נשים, גברים ומה שביניהם
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il

נשים, גברים ומה שביניהם

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 20.7.2010

  

ד"ר סמדר סיני

ד"ר סמדר סיני, מנהלת היחידה לקידום נשים מדווחת שהפרויקט התנועתי להכשרת ממונה למניעת הטרדה מינית בכל קיבוץ (הוכשרו ממונות מ-150 קיבוצים) החל צובר תהודה ואוהדים גם במושבים וגם בישובים הקהילתיים. סנונית אחרונה היא מועצה אזורית משגב, המבקשת לקיים בעזרתנו קורס הכשרה דומה ביישובי המועצה.

 

ובנושא משיק - לאחרונה יזמה סמדר את פיתוחו של מודל ניהול אירוע פגיעה מינית ביישוב אשר מאפשר ל"ממונה", שתפקידה לנהל אירוע שכזה, לדעת כיצד לפעול שלב אחרי שלב. המודל מתבסס על מודל קיים בתנועת הקיבוץ הדתי, לאור מקרים שאירעו אצלם. בחודשים האחרונים פרשנו את המודל בפני קבוצות הממונות, על מנת לקבל את תגובתן. לאחר עיבוד התגובות נפרסם אותו תוך התאמות לצורת החיים שלנו.

 

הגענו לימים שאפשר לבשר ש"אחרי החגים..." יתקיים יום עיון על פרידה וגירושים בקיבוץ המתחדש, מה הזכויות, מה החובות, מה נותן הקיבוץ, מה מגיע לי בשיוך, ועוד מיני סוגיות עמן מתמודדים בני זוג שנפרדו, וממלאי תפקיד בקיבוץ שנדרשים להתערב במחלוקות. עדכונים בקרוב.

 

משפחות חד-הוריות וממלאי תפקידים בכירים מוזמנים לעיין במסמך שחיברנו בנושא זכויות משפחה חד-הורית בקיבוץ המתחדש. המסמך חובר על ידי סמדר, עורכי דין מהמחלקה המשפטית התנועתית ושל נעמ"ת. המסמך המלא באתר היחידה לקידום נשים בכתובת www.kibbutz.org.il , אשמח להציגו בכל קיבוץ שיזמין אותי, מציעה סמדר.

 

דעי את זכויותיך - זכויות משפחה חד-הורית בקיבוץ המתחדש
סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים