קצת תרבות, ארגונית
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il

קצת תרבות, ארגונית

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 14.7.2010

  

שלומית צימרינג

הכנס השישי למנהלי משאבי אנוש בקיבוץ ובתעשייה הקיבוצית יתקיים ב-19 באוקטובר ויעסוק בעיצוב התרבות הארגונית. על כך מסרה השבוע שלומית צימרינג (מגל) מנהלת מחלקת ליווי מש"א בתנועה. הרצאות ודיונים יעסקו בסוגיות של ניהול על פי ערכים, שימור עובדים, תקשורת פנים-ארגונית, שיתוף במידע, ניהול דיונים, קבלת החלטות, השפעתם של הכנסת שותפים או מיזוגים על הדינמיקה בארגון, ועוד נושאים שמונחים לפיתחם של מנהלי משאבי אנוש בקיבוצים ובמפעליהם.

 

בינתיים, ב-29/7 יתכנסו מנהלי משאבי אנוש ליום עיון בסוגיות "תהליכי פרישה מעבודה". הכנס הראשון בנושא, להנהלות קיבוצי הנגב, התקיים בחודש מאי בשיתוף פעולה עם 'מעברים' אשכול ובהובלה של קבוצת העמיתים של מנהלי מש"א בנגב.

 

את בחירת הנושא מסבירה שלומית בכך שזה הפך למשמעותי בקיבוצים - מתחדשים ושיתופיים כאחד. יחד עם היענות לרצון חלק מהחברים להמשיך לעבוד גם בגיל המבוגר, מעמיקה התפישה הנותנת לגיטימציה וחיזוק לרצון החברים להקדיש את זמנם בגיל השלישי לפעילויות פנאי, תרבות, תחביבים והתנדבות, וליהנות מבילוי עם משפחה וחברים.

 

פרישה נעימה

 

תשומת לב רבה ניתנה עד כה בקיבוצים להסדרה ומימון של קצבאות הפנסיה. פחות דגש הושם על בנית תהליך הפרישה, שיעשה בצורה הוגנת המכבדת את החברים.

 

בהרצאות נשמע על היבטים אישיים וחברתיים של פרישה מעבודה, נמליץ על דרכים לעיצוב תהליך נכון של פרישה, נשמע מניסיונם של מנהלים באזור ונקיים דיון משותף בשיטה של 'קפה ידע' בהנחיית ענת רוזנבלט, יועצת ארגונית ומאמנת מנהלים, שיטה המאפשרת שיתוף והתחלקות במידע וארגונו במהירות לכלל תובנות והמלצות לפעולה.

 

פרטים על הכנס בנושאי פרישה מעבודה
סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים