משט המאה
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il

משט המאה

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 12.7.2010

 

התמונות מרפסודיות קודמות

מספר שיא של משתתפים - 1800 בני נוער ממאה קיבוצים, על מספר שיא של רפסודות - 80, יחצו את הכינרת בשבוע הבא (21-23/7), במשט המסורתי לבני הנוער בקיבוצים, אותו מארגן אגף המשימות של התנועה הקיבוצית.

 

השבוע חזרו אנשי האגף לעבודתם השוטפת לאחר שהיו עסוקים בשבועות האחרונים גם בארגון ובהוצאתה לפועל של צעדת משפחת שליט ממצפה הילה למעון ראש הממשלה בירושלים. ארגון רפסודיה עם היקף משתתפים כה גדול מצריך השגת אישורים מיוחדים, ועמידה בכל כללי הבטיחות על מנת שהמשט יתחיל ויסתיים ללא אירועים חריגים.

 

יואל מרשק ומולי אקשטיין הם מפקדי המבצע. ביום רביעי יפרקו האוטובוסים את כל משתתפי הרפסודיה, לאחר התארגנות מהירה לפי קיבוצים תתחיל בניית הרפסודות, במטרה לסיים את בנייתן עד צוהרי יום חמישי, אז עתידים להגיע משבי רוח שישיטו את הרפסודות מזרחה, לחוף דוגית. גם השנה מקפידים המארגנים שהרפסודות יהיו "טבעיות", יורכבו בעבודה עצמית של הנערים, וייבנו מחביות, חבלים, וסנאדות בלבד.

 

כמדי שנה יתנוססו סיסמאות ומסרים על מפרשי הרפסודות. שני נושאים שצפויים לעלות חזק בכתב ובציור יהיו גלעד שליט, לאור הזדהות הנוער עם המאבק לשחרורו, ושנת המאה לקיבוץ.

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים