תוך כדי תנועה
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il

תוך כדי תנועה

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 5.7.2010

  

יעל אייזנר

עזרה למעסיקי עובדים זרים: המוסד לביטוח לאומי פרסם הודעה וגם התבשרנו על כך בכנס הסיעוד, על הרחבת הניסוי של מתן אפשרות בחירה לזכאי חוק סיעוד. המדובר באנשים המעסיקים מטפל צמוד, להם מוצע לקבל את גמלת הסיעוד בכסף לחשבון הבנק, ולהעסיק את המטפל באופן בלעדי, ללא תיווך של חברת סיעוד. להסדר זה יוכלו להצטרף קיבוצים השייכים לסניפי ביטוח לאומי בנהריה, טבריה, אשקלון, אשדוד וירושלים, עד לתאריך 31 לדצמבר 2010. באזורים הללו קיבוצים רבים ויש כאן הזדמנות טובה למקסם את המגיע מהביטוח הלאומי לטובת הטיפול הביתי.

 

הנחה בתרופות לניצולי שואה: משרדי הרווחה, האוצר והבריאות יצאו בהודעה לציבור ניצולי השואה על זכאותם לנחות על תשלום עבור תרופות הנכללות בסל שירותי הבריאות.

 

ניצולי שואה עד גיל 75 זכאים להשתתפות של 50% על השתתפות עצמית ברכישת תרופות, וניצולי שואה מעל גיל 75 זכאים ל-60% הנחה כנ"ל.

 

ההנחה ניתנת באופן אוטומטי בבתי המרקחת של הכללית על פי שמות של ניצולי שואה שהעבירה הרשות לניצולי השואה לקופות החולים. אנא ידעו את החברים בקיבוצכם. מידע נוסף בענייני בריאות ורווחה באתר http://kibbutz.org.il/b-revacha

 

מהקיבוץ באהבה: 25 קיבוצים התנדבו לארח קייטנות של ילדים עם נכות במסגרת איל"ן בחודשי הקיץ. מנהלת הסניף הקיבוצי של איל"ן, יעל אייזנר (מעגן מיכאל) עוסקת בימים אלה בארגון הקייטנות ואיסוף מאות מתנדבים, רובם נערים מהקיבוצים, שילוו את ילדי איל"ן במהלך שבוע הקייטנה.

 

קיץ חם בחינוך: השתלמות קיץ למנהלות וגננות הגיל הרך בנושא "מיניות ותוקפנות בגן הילדים", תתקיים בסמינר אפעל בין הימים ב'-ה' (29-26 ביולי). נירה ואלה (יטבתה), מחלקת החינוך במטה התנועה: בהשתלמות יינתן ידע להבנת גילויי תוקפנות ומיניות כחלק מהתפתחות הילדים, מבית התינוקות ועד הגן הבוגר, והשפעות גילויים אלה על ההורים, תוך חידוד ההבחנה בין הנורמה ההתפתחותית לבין החריגות.

 

הורה מדורה: סדנת התנסות והכשרה בסיסית למדריכים בחינוך הבלתי-פורמאלי. מיועד למדריכים חדשים בחינוך הבלתי-פורמאלי בקיבוצים ובישובים קהילתיים, בכל הגילאים. ההשתלמות תתקיים בסמינר אפעל בחודש אוקטובר, וינחו אותה יועצי מחלקת החינוך - עוזי לווינבך וטל שמיר. עוד מידע באתר מחלקת החינוך www.kibbutz.org/hinuch

תמי ענבר

תורת הקבלה: "ועדת הקבלה ותפקידיה בתהליך הצמיחה הדמוגרפית בקיבוץ" היא כותרת יום עיון שיתקיים ביום ד' הקרוב ( 14/7) באולם הכנסים של משקי-דרום (צומת מסמייה) בארגון המטה לצמיחה דמוגרפית.

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים