הנחלאים באים
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il

הנחלאים באים

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 28.6.2010

 

עופר רימון

מה משותף לכיסופים, נח"ל עוז וניר עוז ? לצד העובדה ששלושתם באזור המוכר בכינוי "עוטף עזה", שלושתם נבחרו בהחלטה משותפת של תנועת הצופים ואגף המשימות במטה התנועה כ"קיבוצי יעד" עבור גרעיני נח"ל של תנועת הצופים, המתגבשים בימים אלה לקראת שירותם הצבאי.

 

למהלך שותף גם עופר רימון (חצרים) - איש הקשר בין התנועה הקיבוצית לתנועת הצופים, בה הוא משמש כנציג אגף המשימות בתנועה הקיבוצית כאחראי הכשרות הנח"ל. "ההחלטה להפנות גרעיני נח"ל לקיבוצים בעוטף עזה היא מתוך רצון לחזקם ואות להערכה על עמידתם בתקופה הקשה של הקסאמים", מדווח עופר. בסוף השבוע שעבר כבר הציגו נציגי שלושת הקיבוצים לחבר'ה מהצופים את מאפייני הקיבוצים, את מקומות העבודה המיועדים לבנות ולבנים, והוסיפו ציפיות ותקוות שלהם משיתוף הפעולה. אחרי ארוחת ערב מפנקת שכללה בשר "על האש" – מתנת מטה התנועה לבוגרי שנת השירות היוצאים לנח"ל, התקיים תהליך לקביעת הרכב הגרעינים, והצלבתם עם קיבוצי היעד.

 

לאחר סיכום הסמינר נפגשו בנות ובני הגרעינים החדשים לשיחה פתוחה עם מזכ"ל התנועה - רותם יואלי, שהציג את תפיסתו על מסלול הנח"ל, וסיים באמירה על "שאיפתו לראותם בסוף המסלול בקבוצות המשך התורמות לקהילה".

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים