בלי ידיים
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il

בלי ידיים

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 21.6.2010

  

השתלמות: מיניות ותוקפנות בגן הילדים

 

החופש הגדול מזוהה בעיקר עם קייטנה, שוקו ולחמנייה, חוגים וכיף. במחלקת החינוך התנועתית מבקשים לנצל את החופשה גם להשתלמות (26-29/7) בנושא עדין לטיפול - "מיניות ותוקפנות בגן הילדים". יוזמת ההשתלמות היא נירה ואלה (יטבתה), מנהלת מדור לגיל הרך במטה התנועה הקיבוצית.

 

מה הביא אתכם להציף נושא זה ?

"נושא מיניות ותוקפנות בגני הילדים מעסיק הורים, גננות, מורים, ואנשי חינוך. פרסומים רועשים בתקשורת מסעירים ומטלטלים מעת לעת את המבוגרים ומעצימים את הבלבול, המבוכה וחוסר הביטחון סביב הנושא. ההשתלמות מוצעת לגננות למנהלות הגיל הרך בקיבוצים.

 

במה יעסקו ההרצאות?

"כל מפגש מארבעת ימי ההשתלמות (המוכרת לגמול השתלמות) יפתח בהרצאה. ראשונה תהיה על תוקפנות ומיניות בגן הילדים (ד"ר רונית פלוטניק), השנייה על חשיבות המשחק כביטוי רגשי (ד"ר אמיליה פרוני), השלישית תהיה על דחפים ויצרים (ד"ר תור ר.גונן), והרצאה רביעית "על תוקפנות ומיניות - להיות הורים שומרים" (ד"ר רונית פלוטניק). במפגשים נתמקד בתוקפנות כתופעה התפתחותית – אקולוגית ובמענה הפדגוגי לאורך שנות הילדות המוקדמת, נמסור ידע להבנת גילויי תוקפנות ומיניות כחלק מהתפתחות הילדים, מבית התינוקות ועד הגן הבוגר, ועל השפעות גילויים אלה על ההורים.

 

מתוכנן צד מעשי בהשתלמות?

בימי ההשתלמות נתבונן בתוכניות העבודה בגנים, ביחד ניבנה עקרונות מקצועיים מותאמים לצרכיי הילדים, ההורים, והצוותים החינוכיים בתוכניות עבודה יומיומית. כמו כן, יתקיימו סדנאות על פי יחידות הגיל, אותן ינחו מדריכות פסיכו-פדגוגיות ממחלקת החינוך הקיבוצית.

 

לתוכנית ולטופס הרשמה להשתלמות - לחצו כאן

 

מחלקת החינוך
סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים