כוח צביקה נקרא לתדריך

כוח צביקה נקרא לתדריך

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 15.6.2010

  

צביקה לוי

כנס מקשרי חיילים בודדים בקיבוצים, נען, 27/6

 

לראשונה יערוך צביקה לוי (יפעת), מנהל פרויקט "בית חם לחייל הבודד" - אימוץ חיילים המוגדרים "בודדים" בעת שירותם הצבאי - כנס הסברה לאנשי הקשר שלו בכל אחד מ-136 הקיבוצים השותפים לתכנית. הסיבה - 'יישור קו' ורצון אנשי אגף כוח אדם בצה"ל, השותפים לתכנית, לעדכן על חובות וזכויות חייל בודד בצה"ל, מה נדרש מקיבוץ המשתתף בתכנית, וחשיפת ממצאי סקר שביעות רצון שנערך לאחרונה בקרב למעלה מ-3,000 החיילים המוגדרים 'בודדים', מתוכם כ-800 מתארחים ב-136 קיבוצים.

 

בסקר קיבל המגזר הקיבוצי את הדירוג הגבוה ביותר מבחינת שביעות רצון. העילה לקיום הסקר הייתה כחלק ממהלכי תיקון שעושה הצבא לאור ביקורת ציבורית חריפה שנמתחה על צה"ל בתחקיר חדשות ערוץ 2 בו נראו "חיילים בודדים" המתגוררים במרכזים של האגודה למען החייל ובאחרים בתנאים לא נאותים וללא מזון לימי חופשת סוף השבוע מהצבא.

 

"בסך הכול יש בצה"ל שביעות רצון גבוהה מהקיבוצים", מסביר צביקה, "אך בשוליים נמצאו קיבוצים בהם לא מקבלים החיילים 'הבודדים' את הציוד הבסיסי, הכולל חדר, מקרר, תנור חימום, ציוד לחימום מזון, כביסה ומשפחה מאמצת - בתקופת השרות הצבאי, ומכאן הצורך לקיים כנס הסברה (27/6, קיבוץ נען). בכנס יציגו בכירים באגף כוח אדם בצה"ל את ממצאי הסקר, יענו על שאלות, יסבירו על זכויות וחובות ה"חייל הבודד" בצה"ל, ו'ירעננו' באשר לנדרש מקיבוץ המשתתף בתכנית.

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים