יאללה לבריכה

יאללה לבריכה

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית -14.6.2010

   

אבי אהרונסון

הוסדרה עם משרד החינוך פעילות הקיץ בקיבוצים

 

"בתום סדרת דיונים עם אגף מנהל חברה ונוער במשרד החינוך, משרד הפנים ומרכז המועצות האזוריות, הגענו למסמך משותף שמטרתו הסדרת פעילות הקיץ של הגיל הרך והחינוך הבלתי-פורמלי בקיבוצים" מבשר ד"ר אבי אהרונסון (נתיב הל"ה), מנהל מחלקת החינוך התנועתית.

 

ההסדר החדש מחייב את הקיבוצים לעבודה משותפת עם המועצה האזורית, מפורטים בו נושאים שונים בהם נדרש 'יישור קו' - ביטחון ובטיחות, תכנית עבודה, קבלת אישור משטרה לגבי המדריכים והשתלמות של משרד החינוך. "באשר לשימוש בבריכת השחייה לפעילות סוכם כי הדבר מחייב רישוי עסק של הבריכה. "בנושא הזה לא הייתה כל התפשרות מצד משרדי הממשלה", מסביר אהרונסון. המסמך נשלח בשבוע שעבר לקיבוצים.

 

טיפים על שכר

 

בשבוע שעבר נשלחה לאנשי חינוך בקיבוצים חוברת "עלי חינוך", המופקת ונשלחת על ידי מחלקת החינוך התנועתית לקהל נמעניה מדי שלושה חודשים. לקראת החופש הגדול מוסרת שריתה אפשטיין (אלונים), מנהלת מדור "כלכלת חינוך" טיפים על תמחור נכון של קייטנה לגיל הרך ובחינוך הבלתי-פורמאלי, ועל תמחור פעילות הנעורים. עוד מייעצת שריתה באשר לשכר המינימום, לאור דיבורים על עדכונו כלפי מעלה בכל המשק. המלצתה היא לחשב את עליית השכר למטפלות וגננות כבר בהכנת תקציב מערכת החינוך לשנת הלימודים הקרובה. "אמנם לא צפויה עלייה של כל הסכום בפעם אחת, אך יש לקחת בחשבון עלייה אפשרית של כ-15% בשכר המינימום, היא מדגישה, ומציינת שזו אינה מחייבת עלייה "גורפת" בשכר, אלא בדיקת כל פרט בנפרד, היא מציינת.

 

בחוברת גם נמסר מידע לעובדים בחינוך לגיל הרך והבלתי-פורמאלי, למנהלים ומורים בבתי ספר התיישבותיים, מדור נעל"ה ותזמורת בני הקיבוצים, שפועלת בחסות המחלקה.

 

את החוברת ניתן להזמין במייל לכתובת chinuch@tkz.co.il

   

מחלקת החינוך
"עלי חינוך" מס' 16
סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים