מלגות לבעלי צרכים מיוחדים בקיבוצים

מלגות לבעלי צרכים מיוחדים בקיבוצים

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 8.6.2010

  

מלגות סיוע בהיקף שבין 1,500-5,000 ₪ לאנשים עם צרכים מיוחדים יחולקו גם השנה על-ידי "המרכז לשיקום" (חברה בע"מ) בהרצליה, הנמצא בבעלות התנועה הקיבוצית והקיבוץ הדתי.

 

השבוע נשלח בנושא זה מכתב למזכירויות ולוועדות שיקום ורווחה בקיבוצים, עליו חתומים חברי מועצת המנהלים של המרכז, המורכב מנציגי התנועות הקיבוציות. במכתב הסבר על היוזמה, שמטרתה סיוע צנוע לבני קיבוץ או חברי קיבוץ עם צרכים מיוחדים, בכדי שאלה יוכלו להיעזר במלגה לרכישת ציוד רפואי שיסייע להם בחיי היום-יום.

 

עדנה סולודר (גשר), יו"ר מועצת המנהלים של המרכז לשיקום אמרה כי היא מצפה שהמכתב שנשלח לכל הקיבוצים יופנה למועמדים פוטנציאליים לקבלת מלגה. הם בעצמם, או בעזרת בן משפחה יבדקו התאמה לקבלת מלגה לפי הקריטריונים, ואם יימצאו מתאימים ימלאו פרטים וישלחו את המכתב בחזרה לפני 15 באוגוסט, המועד האחרון להגשת פנייה למלגה. בפניות ידון צוות שאנשיו יעשו זאת לפי כללים וקריטריונים ברורים.

 

המרכז הוותיק לשיקום מתמחה במתן שירותי שיקום בתחומי התעסוקה, הדיור והפנאי, מבוסס על מודל ייחודי ותפישה חדשנית שפותחה בו לטובת אוכלוסיית נכים ומוגבלים בארץ. האוכלוסיות המופנות אל המרכז לשיקום הן מקיבוצים, ממשרד הרווחה והשירותים החברתיים (אגף השיקום), מהמוסד לביטוח לאומי וממשרד הביטחון.

 

כתובת המרכז היא רחוב בן-גוריון 33, הרצליה 46785, טלפון 09-9514828

 

לכתבה נוספת של הדובר בנושא - לחצו כאן

 

למרכז אהדה

 

למרכז לשיקום ולייעוץ

 

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים