ההתיישבות מצדיעה לירושלים בצעדת ענק ומופע מרהיב של מיטב האמנים בארץ
נייד: 050-7677913, פקס: 03-6951195, dover@tkz.co.il

ההתיישבות מצדיעה לירושלים בצעדת ענק ומופע מרהיב של מיטב האמנים בארץ

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 25.5.2010

 

"לך ירושלים"

 

מצעד חגיגי בהשתתפות אלפי צועדים ומופע מרהיב של המועצות האזוריות לכבוד העיר ירושלים, יתקיימו בגן העצמאות וגן סאקר ביום ד', כ' בסיוון, 2 ביוני 2010, החל מהשעה 17:00.

 

במרכז אירוע ההצדעה החגיגי - הופעות של מיטב הזמרים: הראל סקעת, מוש בן ארי ומשה פרץ, כ-50 אלף צועדים ומשתתפים, מ-53 מועצות אזוריות, ביניהם בני נוער רבים, ישתתפו בתהלוכת ענק מפוארת ברחובות ירושלים, הכוללת טרקטורים היסטוריים, תזמורות, רקדנים ועוד.

 

את הצעדה החגיגית יפתחו בטקס הפרחת יונים בשעה 17:00 בגן העצמאות במעמד ראש עיריית ירושלים ניר ברקת. אורחים מכובדים נוספים שיגיעו לאירוע: השרים גדעון סער, יובל שטייניץ, שלום שמחון.

 

האירוע ביוזמה משותפת של מרכז המועצות האזוריות ועיריית ירושלים, ובשיתוף עם המנהל לחינוך התיישבותי פנימייתי ועליית הנוער, נער שלח, האיחוד החקלאי ותנועת בני עקיבא.

 

השנה בסימן 100 שנה להתיישבות הקיבוצית.

 

ביום האירוע יערכו סיורים מודרכים של מכון "יד בן צבי" במסלולים מרתקים ברחבי העיר ללא תשלום.

 

מצעד חגיגי ברחובות העיר ירושלים, מפגן ראווה ומופע מרהיב, יהיו גולת הכותרת של אירועי "ההתיישבות מצדיעה לירושלים", אותם יזמו המועצות האזוריות ועיריית ירושלים. במסגרת האירועים החגיגיים, שיתקיימו ביום ד', ה-2 ביוני, ברחבי הבירה, יעלו עשרות אלפי תושבי ההתיישבות העובדת מ-53 מועצות אזוריות מכל רחבי הארץ, לירושלים, כדי להצדיע לה, להעריך ולהוקיר את העיר ותושביה.

 

השנה צפויים להגיע לעיר ירושלים ולקחת חלק בתהלוכה ובמפגן כ-50,000 משתתפים. מספר שנחשב למספר שיא.

 

תהלוכת הענק החגיגית של ההתיישבות בסימן שלום, תצא מ"גן העצמאות" בהשתתפות נציגים מ-53 מועצות אזוריות, מוסדות החינוך של ההתיישבות, תנועות בני המושבים והאיחוד החקלאי, נציגי "עליית הנוער", החינוך ההתיישבותי פנימייתי, האיחוד החקלאי,בני עקיבא ונוער רב מכל רחבי הארץ. את הצועדים ילוו שחקנים, להטוטנים, אקרובטים ולהקות מחול.

 

אטרקציה מרכזית בתהלוכה - 50 כלי עבודה חקלאיים וטרקטורים היסטוריים, ששימשו את המתיישבים הראשונים בעבודת האדמה, נתרמו על ידי מוזיאונים וישולבו אף הם בתהלוכה.

 

המפגן המרכזי של אירוע "ההתיישבות מצדיעה לירושלים" יתקיים בגן סאקר, במעמד ראש העירייה ניר ברקת ואורחי הכבוד: השרים גדעון סער, יובל שטייניץ, שלום שמחון ומכובדים נוספים. המפגן יפתח בטקס הפרחת יונים חגיגי.

 

בבוקר האירוע, ניתן להצטרף לסיורים מאורגנים שיתקיימו ברחבי העיר ללא תשלום! המטיילים והצועדים שצפויים לעלות לירושלים מוזמנים להשתתף בסיורים מודרכים במגוון אתרים פופולאריים. המטיילים יכירו את פניה המגוונות של העיר דרך 20 מסלולי טיול שונים, המרכיבים את הפסיפס האנושי והתרבותי של ירושלים. המסלולים המרתקים תוכננו על ידי מכון "יד בן צבי". ניתן להצטרף לסיורים בהרשמה מראש ללא תשלום!

 

לדברי אלי אסקוזידו, ראש המועצה האזורית נחל שורק ומארגן האירוע, "אירוע ההצדעה לירושלים, שאנו מקיימים זו השנה העשירית, יהיה השנה אירוע גדול ומיוחד . המועצות האזוריות בשיתוף עריית ירושלים מפיקות את אירוע ייחודי, בו הושקעו מחשבה רבה ויצירתיות, במטרה להביא לידי ביטוי את הקשר המיוחד בין ההתיישבות העובדת, מדינת ישראל ובירתה ירושלים".

 

שמואל ריפמן, יו"ר מרכז המועצות האזוריות בישראל: "אירוע ההצדעה מבטא את הקשר הנפלא שבין עם ישראל, אדמתה ומתיישביה ובין בירתה הנצחית של ישראל ומדגיש את ערכה הרב של ההתיישבות העובדת להנצחת הבירה. בני ההתיישבות העובדת עולים לירושלים ומצדיעים לה ובכך מחדשים את המסורת העתיקה של עליה לרגל לירושלים והבאת ביכורים ותוצרת חקלאית. כל בני ההתיישבות שיתפו פעולה לקראת אירוע גדול זה, בהתנדבות ומתוך אהבה למדינה ולירושלים".

 

סדר היום באירוע "ההתיישבות מצדיעה לירושלים", 2.6.2010:

 

בשעות הבוקר: סיורים חינם לקהל הרחב של יד בן צבי בירושלים, בהרשמה מראש.

16:30: אירוע חגיגי בגן העצמאות.

17:00: תהלוכת ענק שתעבור ברחובות ירושלים עד גן סאקר. הרחובות בהן תעבור התהלוכה ייסגרו לתנועה.

19:00-20:00: התכנסות בגן סאקר ומופעי התזמורת הפילהרמונית של ההתיישבות ולהקות מחול.

20:00-23:00: מופעים של מיטב האמנים בישראל: הראל סקעת, מוש בן ארי ומשה פרץ.

 

אתר אינטרנט: http://ma-soreq.org.il/jerusalem

 

לפרטים נוספים: פיליזר תקשורת: 03-5598438

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים