בשירות העם

בשירות העם

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 24.5.2010

  

אהרון ידלין

המזכירות עשתה כבוד לאהרון ידלין (חצרים) חתן פרס ישראל

 

אהרון ידלין איש צנוע. היה שר, ח"כ שנים רבות, מזכיר תנועה, פעיל במוסדות הלאומיים, במוסדות חינוך, איפה לא. קצת מפתיע, אותי לפחות, שגם היום, לאחר כל ההישגים אליהם הגיע, ובראשם פרס ישראל, אותו קיבל ביום העצמאות האחרון, עשרות שנים אחרי שעלה והגשים כאיש הצופים בבארי, ומשם לחצרים, היה ונשאר קיבוצניק, צנוע ("מה אני צריך רכב, ראית איזה פקקים יש בכניסה לתל-אביב?"). איש ערכי, אכפתי, ואולי התכונה הכי יוצאת דופן לאיש ציבור בעת הזו - נטול ציניות.

 

בראשית השבוע בירכו אותו חברי מזכירות התנועה לכבוד קבלת פרס ישראל. ולוולה פרש את מסכת חייו של אהרון, בדגש על חלוציות, חינוך, פעלתנות ואמונה באדם. יואל מרשק ציין את היותו אופטימיסט ומתווה דרך, "לכן הצעירים מקשיבים דווקא לך", אבו וילן ציין כי הפרס הוא מתן הערכה לפועלו של ידלין.

 

חתן השמחה עצמו דיבר, איך לא, על חינוך, בעיקר על הטמעת דמוקרטיה בחינוך, פתיחתו לכל השכבות, מתן הזדמנות שווה לכולם, ראשית ביסודי ואחר כך בחטיבת הביניים. "ממשברים יוצאים מחוזקים" אמר בהתייחסו למציאות בקיבוצים, והסביר "גם כשהקימו את דגניה היה משבר, אחר קם עלינו משבר "הממלכתיות", אנשים שאלו מי צריך קיבוץ לאחר הקמת המדינה ?! ואם לא די בכך הגיע הפילוג בקיבוץ המאוחד, ושלושה עשורים מאוחר יותר משבר החובות ועזיבת הצעירים. מכולם יצאנו מחוזקים. שמרו על אחדות התנועה, יש זרמים שונים, כבדו את כולם. התפוררות היא אסון", אמר.

 

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים