אפשר להזדקן אחרת

אפשר להזדקן אחרת

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 24.5.2010

 

יעל אייזנר (ימין) ואורית גלאור (שמאל)

 עדכונים, חידושי חקיקה, ומודלים בכנס השנתי "הסיעוד בקיבוצים לאן?"

 

מגמות וחידושים בתחום הסיעוד, מדיניות משרדי הממשלה בנושא, והיכרות עם חלופות אפשריות לבית סיעוד במתכונתו המסורתית יעמדו במרכז כנס ארצי "ענף הסיעוד בקיבוצים לאן ?", שיתקיים ב-10/6 (מהשעה 09:00) בבית התנועה הקיבוצית בתל-אביב, בארגונן של יעל אייזנר ואורית גלאור - המחלקה התנועתית לבריאות ורווחה.

 

עילת קיומו של כנס בנושאים אלה הוא מרכזיותן של סוגיות סיעוד, בריאות ורווחה בחיי הקיבוצים וחברים רבים בהם, מסבירות השתיים בהזמנה לאנשי מקצוע בקיבוצים. בשנים האחרונות עובר ענף הסיעוד שינויים מרחיקי לכת, להם השפעה על תפעול מערך התמיכה בזקנה וסיעוד בקיבוץ ובכלל. התמורות, מסבירות השתיים, הן ברמת המאקרו - משרד הבריאות ושינויי חקיקה, אך גם במיקרו - רצונות החברים הגמלאים.

 

בכנס יציגו נציגי אגף גריאטריה במשרד הבריאות את האשפוז הגריאטרי והשלכות מכרז משרד הבריאות על ענף הסיעוד - עבר הווה עתיד. ארנה זמיר, עד לפני כמה חודשים שותפתה של יעל, וכיום מנהלת אגף הסיעוד בביטוח הלאומי תציג את נושא גמלאות - סיעוד, עובדים זרים בסיעוד. עטרה זמיר מבית החולים מאיר בכפר סבא על מדיניות לגביי אירוע מוחי - זיהוי אבחון וטיפול מיידי - כמניעת מצבי סיעוד עתידיים. בחלק השני של הכינוס יוצג מודל סיעוד וזקנה בקיבוץ ללא בית סעודי (מודל שפיים), והמודל התנועתי לסיעוד וזקנה מיטבית בקיבוץ, אותו יציגו יעל ואורית.

 

"אנו רואות חשיבות רבה בהשתתפות נציגים ממרבית הקיבוצים. כל הנושאים שידונו בכנס מעסיקים את הקיבוצים, מצריכים משאבים רבים וידע. מומלץ בחום לבוא ללמוד ולהתעדכן", הן מזמינות. הרשמה בטלפון 036925245 או בדוא"ל eti@tkz.co.il.

 

אתר מחלקת הבריאות
סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים