היו לילות

היו לילות

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 4.5.2010

 

אלבום אוסף משולש שהופק על ידי NMC במלאות 100 שנים לאם הקבוצות דגניה א', המסמלת את ראשיתה של התנועה הקיבוצית, עכשיו בחנויות סטימצקי. האוסף נערך על ידי יורם רותם (איש גלי צה"ל ובן דגניה א') והוא כולל 70 שירים שנכתבו ובוצעו על ידי גדולי היוצרים והמבצעים, בני ויוצאי קיבוץ.

 

בדף הסבר נכתב ש"האוסף מוקדש באהבה לחלוצים הראשונים שהפכו את אדמות השממה לגנים פורחים ומניבים, לישובים שתרומתם למדינת ישראל בכל השטחים לא תסולא בפז, וליוצרים ולמבצעים בני הקיבוץ, שהשכילו להעשיר את חיי התרבות בארץ בפניני זמר ובשירים נצחיים השגורים בפי כל עד היום."

 

האמנים הנוטלים חלק באוסף זה: חוה אלברשטיין, אריק איינשטיין, שלום חנוך, הגבעטרון, אסתר עופרים, דודו זכאי, להקת הנח"ל, חנן יובל, אריק לביא, יפה ירקוני, הפרברים, הדודאים, נתנאלה, דורית ראובני, עוזי מאירי, מתי כספי, עפרה חזה, יהודית רביץ, אילנית, מאיר אריאל, שלישיית המעפיל ורבים אחרים. בין השירים הבולטים באוסף: היו לילות, חורשת האקליפטוס, ים השיבולים, שיר העמק (באה מנוחה ליגע), הללויה, בת שישים, ההר הירוק תמיד, טוב לי בקיבוץ, עין גדי, אגדת דשא, אהבת נעוריי, פרח הלילך, בלילה על הדשא, כמו צמח בר, בלדה לעוזב קיבוץ, שיר השיירה ועוד רבים וטובים.

  

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים