השבט אמר קיבוץ

השבט אמר קיבוץ

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 28.4.2010

  

שנת שיא בשת"פ קיבוצים עם גרעיני צבר של הצופים

 

שנת 2010 תירשם כשנת השיא בשיתוף הפעולה עד כה בין התנועה הקיבוצית לתנועת הצופים, שמפעילה את תכנית "צבר", במסגרתה מגיעים בוגרי התנועה ממדינות צפון אמריקה לשירות צבאי בישראל, ולקיבוץ, כביתם במהלך השרות הצבאי.

 

עופר רימון (חצרים), שאמון במסגרת עבודתו באגף המשימות התנועתי על הקשר עם תנועת הצופים, מסר שבחודש אוגוסט יגיעו 250 חניכים, שכבר אוגדו כגרעינים, לשמונה קיבוצים - חצרים, חולית, ניר יצחק, כנרת, בית העמק, ברעם, סאסא ויפתח. בקיבוצים תחכה להם קבלת פנים חמה, דיור ומשפחה מאמצת. הם מתוכננים לשהות ולעבוד בקיבוץ עד גיוסם לשרות צבאי מלא וקרבי (רובם המכריע) בחודש נובמבר. גרעינים נוספים יגיעו גם לקיבוצים מלכיה וגבע, אם יאושר הדבר בדיונים במזכירויות שני הקיבוצים. בשנה שעברה עמד מספר הקיבוצים שלקחו גרעיני צבר על שבעה בלבד. שני קיבוצים נוספים בפרויקט הם מהקיבוץ הדתי.

 

את הפנייתם של שני גרעיני צבר לקיבוצי עוטף עזה - חולית וניר יצחק, מסביר יואל מרשק, רכז אגף המשימות במדיניות לחזק את הקהילות באזור. מהלך שכנוע הורי חלק מהחניכים לא היה קל, מגלה יואל מרשק, מנהל האגף, והוא נעשה בעיקר על-ידי תיאו קמינר (צרעה) קודמו של עופר.

סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים