גובש מתווה להסדרת פעילות חלוקת חשמל בקיבוץ

גובש מתווה להסדרת פעילות חלוקת חשמל בקיבוץ

אביב לשם, דובר התנועה הקיבוצית - 19.4.2010

 

איתמר שוויקה

אגף הכלכלה הכין מתווה להסדרת פעילותם החוקית של הקיבוצים כ"מחלקי חשמל היסטוריים". מסמך מפורט ומקצועי מוגש השבוע לקיבוצים על ידי איתמר שוויקה. ניתן להורידו מאתר אגף הכלכלה בפורטל הקיבוצים www.kibbutz.org.il

 

ראשית העניין לפני כשנה וחצי, אז החלה רשות החשמל בהכנת "מתווה להסדרת פעילות העוסקים בחלוקה והספקת חשמל באופן היסטורי בלא רשיון", שמטרתו הסדרת פעילותם של גופים העוסקים מזה שנים בחלוקה ואספקת חשמל. בין אותם גופים נמצא גם מגזר קיבוצים.

 

הואיל ורשות החשמל סברה כי יש לבחון האם צריכת החשמל בקיבוצים כמוה כפעילות של חלוקה המחייבת רשיון, הוקם במטה התנועה צוות אנשי מקצוע, עורכי דין, וכלכלנים כדי שיילווה את התהליך וייצג את קיבוצי התנועה הקיבוצית מול רשות החשמל.

 

"עמדת התנועה הקיבוצית הונחה בפני רשות החשמל במסגרת חוות דעת משפטית מפורטת, אשר נומקה ופורטה בעל פה במסגרת של השלמת טיעונים. עמדתנו התקבלה על ידי הרשות באורח חלקי בלבד. המתווה שגיבשנו נעשה בשיתוף מלא עם נציגי רשות החשמל, ובמהלך הכנתו נתגלעו מספר בעיות שלא מאפשרות את הפעלת המתווה ובבסיסן הבעיות הכלכליות. החוברת שאנחנו מפרסמים כעת מציגה את הבעיות, ולצדן פתרונות אפשריים, כפי שצוות החשמל של התנועה הקיבוצית רואה אותם.

 

חסכתם מים בששון

 

כעת נחליף כובעים ונלביש את איתמר בכובע של דן חסכן, בשימושי מים. במסגרת המאמצים לחיסכון במים הכין איתמר ערכת הסברה לקיבוצים בנושא חיסכון במים. הערכה כוללת חוברת הדרכה על גינון חסכוני במים, פליירים לחלוקה בתאי דואר, מדבקות למכוניות, מדבקות לאזורים בקיבוץ בהם נעשה שימוש במים ציבוריים, חוברת הסברה לבתי הילדים, ופלקט לתלייה בלוח מודעות.

 

איתמר ישמח להפיץ את הערכה לפונים לכתובת itamar@tkz.co.il

אגף הכלכלה
סרטוני קיבוצים
סיפורי קיבוצים
עיתונות קיבוצית
חדש באתר הקיבוצים
מטה התנועה
מסמכים אחרונים
ארועים קרובים